Foto

První řidič přes dvě a druhý dokonce přes tři promile

Jeden řidič se zasekl na můstku, druhému v ujetí od nehody zabránila kolemjdoucí

středa 10. srpna 17:36 , aktualizace 17:36

Alkohol Nehody

Partner článku – Prestol Holding

     Policisté se v posledních dnech jako obvykle zabývali několika nehodami pod vlivem alkoholu, u těchto dvou se ale řidiči posílili opravdu pořádně. 

Štěpánovice

      V neděli 7. srpna v půl třetí odpoledne došlo k nehodě u Štěpánovic na Klatovsku, kde osobní vůz Renault po vyjetí ze silnice narazil do elektrického rozvaděče a sloupku plotu. Řidič na místě ale nezastavil, pokračoval s vozidlem v jízdě a po ani ne sto metrech vyjel znovu mimo silnici, kde narazil do oplocení a poškodil čtyři metry pletiva i jeden sloupek. Ani to ho ale nezastavilo, pokračoval dál a zastavil až v nedaleké zatáčce, kde mu kolemjdoucí žena zabránila muži v další jízdě a přivolala policisty.
      "Osmašedesátiletý muž z Přešticka se po příjezdu policejní hlídky podrobil dechové zkoušce a přístroj naměřil 2,24  promile alkoholu," uvedla tisková mluvčí policie s tím, že policisté muže převezli do zdravotnického zařízení v Klatovech, kde bylo provedeno lékařské vyšetření a odběr krve, zadrželi muži řidičský průkaz a ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu Ohrožení pod vlivem návykové látky.

Klenčí pod Čerchovem

     K druhé nehodě způsobené pořádným množstvím alkoholu došlo včera před devátou hodinou večer na Domažlicku mezi Klenčím pod Čerchovem a Novým Hamrem.  
     "Osmadvacetiletý řidič automobilu Citröen Jumpy jel ve směru od obce Klenčí pod Čerchovem, když při projíždění levotočivé zatáčky nevěnoval dostatečnou pozornost řízení motorového vozidla a s přední částí automobilu vjel na pravou krajnici. Následně havaroval do pravého silničního příkopu, kde s vozidlem uvízl na vrchní betonové části propustku," popsala tisková mluvčí policie.
      I u tohoto řidiče dechová zkouška ukázala pozitivní výsledek s naměřenou hodnotou přes tři promile alkoholu. Muž byl zajištěn a převezen do lékařského zařízení, kde se podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve. Dopravní policisté i v tomto případě zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu Ohrožení pod vlivem návykové látky a případ nadále prověřují.

Foto PČR

Prestol Holding

revitalizace panelových domů • rodinné a bytové domy • monolitické železobetonové konstrukce • developerská činnost