Foto

Nehody opět přibývají a stoupá počet zraněných lidí

Dnes, stejně jako včera, mají záchranné složky plné ruce práce

pátek 14. května 12:37 , aktualizace 13:53

Doprava Hasiči Nehody Záchranáři

Partner článku – Autosalon Dajbych

      Vlivem deštivého počasí stejně jako včera i dnes od rána záchranné složky vyjíždějí v velkému množství dopravních nehod, v současné chvíli jich je hlášeno již více než deset. Přinášíme informace k některým z nich.

     Dnes ráno před půl sedmou došlo k tragické dopravní nehodě na silnici 27 mezi Kaznějovem a Rybnicí, kde se střetla Škoda Octavia a Hyundai i30. Jeden muž zemřel, tři jsou vážně zranění. Více zde:

Aktualizováno: Tragická dopravní nehoda

Aktualizováno: Tragická dopravní nehoda

14. 05. 2021, 08:50, aktualizace 14. 05. 2021, 10:57

Jeden muž zemřel, tři jsou vážně zranění

     Po desáté hodině dopoledne se nedaleko nezvěstického hřbitova střetly dva osobní vozy. "Řidička s vozem Hyundai Getz jela ve směru od Nezvěstic, nepřizpůsobila rychlost a s vozidlem dostala smyk, při čemž narazila do protijedoucího vozu Volkswagen Caddy," popsala tisková mluvčí policie. 
     K nehodě vyjely všechny záchranné složky, hasiči zajistili místo události a záchranáři si do péče převzali dva zraněné. "Z místa jsme transportovali ženu narozenou v roce 1999 a muže narozeného v roce 1966 s velmi lehkými zraněními do Fakultní nemocnice na Lochotíně," uvedla tisková mluvčí záchranářů.

     Po jedenácté hodině se žena narozená v roce 1948 rozhodla s osobním vozem Škoda Felicia projet brod v Luční ulici v Radnicích. Rozvodněný Radnický potok ale vozidlo doslova spláchl a proud ho odnesl přibližně padesát metrů.
     Na místo vyjeli hasiči, kteří z vody vytáhli nejprve ženu a následně i její auto. Přivolaní policisté věc vyřešili na euroformulář.

     Před půl dvanáctou došlo na Třídě 1. máje v Přešticích před prodejnou Penny ke střetu osobního vozu a skútru, při kterém došlo podle informací z místa ke zranění řidiče skútru. Záchranné složky na místě stále zasahují.

     Těsně před polednem došlo také ke střetu dvou osobních vozů na sjezdu 67 z dálnice D5 u Ejpovic. Na místě jsou dvě zraněné dospělé osoby a jedno dítě, zasahují všechny záchranné složky. "Z místa transportujeme ženu narozenou v roce 1981 do Fakultní nemocnice Bory. Další ženu narozenou v roce 1977 a dítě transportujeme na urgentní příjem Fakultní nemocnice Plzeň Lochotín," uvedli záchranáři.

      Po půl jedné došlo ke střetu dvou osobních vozů na Jateční třídě v Plzni, i zde zasahují všechny záchranné složky.

Nehody včera

      Krátce po sedmé hodině ráno řidiči, který jel Škodou Octavia ve směru od Smedčic na Chrást, z pravého vodního příkopu padl na přední část vozidla vzrostlý strom. Řidič narozený v roce 1986 neutrpěl naštěstí žádná zranění.

      O dvě hodiny později řidička vozidla Škoda Octavia, která jela ve směru od Pavlovska na Rokycany, v levotočivé zatáčce nepřizpůsobila rychlost jízdy a na mokré vozovce vjela na krajnici, kde se vozidlo dostalo do smyku, a havarovala do pravého silničního příkopu, kde se vůz převrátil. I tato havárie se naštěstí obešla bez zranění. 

      Před desátou hodinou dopoledne došlo v ulici 5. května v Klatovech k zadnímu střetu dvou vozidel. Záchranáři z místa transportovali ženu narozenou v roce 1958 s lehkým zraněním do Klatovské nemocnice.

     K další havárii, při které se vůz převrátil došlo krátce po poledni u Svéradic. Tato havárie se naštěstí obešla bez zranění a policisté jí ještě šetří.

     Po druhé hodině odpoledne došlo za Žihlí ve směru na Pohvizdy k převrácení kamionu s železným materiálem do silničního příkopu. Havárie se obešla bez zranění.

      K nejvážnější nehodě došlo odpoledne po třetí hodině na výjezdu ze Sušice na Dobršín, mezi čerpací stanicí Benzina a areálem Kovošrotu. 
     Protože z místa bylo hlášeno, že vozidlo vyletělo ze silnice, narazilo do stromu a řidič by měl být velmi vážně zraněn a v bezvědomí, vyjely k nehodě všechny záchranné složky a vzlétl i vrtulník LZS Kryštof 7.
     Hasiči muže narozeného v roce 1986 vynesli na páteřové desce a předali ho leteckým záchranářům, kteří ho transportovali ve velmi vážném stavu na Emergency Fakultní nemocnice Plzeň Lochotín. "Muž byl vyprošťován v bezvědomí, na místě jsme mu zajistili dýchací cesty a ve vážném stavu ho letecky transportovali," potvrdila nám informace z místa mluvčí letech záchranářů.

Foto KP, HZS a PČR

Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.