Foto

"Někdo tu visí z okna a křičí, že se zabije!"

Žena se z ubytovny chtěla vystěhovat oknem v pátém patře

1. prosince 2021 19:46 , aktualizace 20:12

Cizinci Drogy Sebevraždy

Partner článku – Prestol Holding

     "Někdo tu visí z okna a křičí, že se zabije!" na toto oznámení vyjížděli dnes před šestou hodinou večer policisté na ubytovnu v bývalém hotelu Škoda na náměstí Českých bratří v Plzni. Při příjezdu hlídky na místo již naštěstí v okně v pátém patře nikdo nebyl, ale oznamovatelé popsali, o které okno se jednalo a poházené věci včetně nábytku pod oknem ukazovaly, že zde asi vše v pořádku nebude.

     Policisté proto vyrazili do pokoje prověřit, co se vlastně stalo, k jejich překvapení ale vešli spíš na skládku, než do ubytovacího zařízení. Podle obyvatel ubytovny byl celý pokoj naprosto zdemolovaný, nábytek i dveře rozbité, matrace rozpárané a všude velké množství odpadků. V jedné z hromad pak policisté nalezli mladou ženu, která začala okamžitě hlasitě křičet, ať jí nechají být, nebo si něco udělá.
     Policistům se ženu naštěstí podařilo uklidnit a vzhledem k jejímu stavu na místo přivolali záchranáře.

     "V tom pokoji bydlí mladá Slovenka s přítelem a jsou oba dost divní. Často se hádají a řvou na celou ubytovnu, dneska to bylo obzvlášť nahlas. Už od rána s nimi recepční řešili, že se budou muset vystěhovat, protože skončili v práci, oni ale rezolutně odmítali. V podvečer začal hroznej řev, mám dojem, že se tam snad porvali a pak začaly létat věci z okna," popsalo nám několik obyvatel ubytovny. 

     Po příjezdu záchranářů společně s nimi policisté mladou ženu odvedli do sanitního vozu a podrobili orientační dechové zkoušce na alkohol, která vyšla s negativním výsledkem, a testu na drogy, který detekoval přítomnost pervitinu. "Cizinka narozená v roce 1992 byla v doprovodu policistů transportována na psychiatrické oddělení," uvedla tisková mluvčí policie s tím, že policisté se případem dále zabývají.


 


Prestol Holding

revitalizace panelových domů • rodinné a bytové domy • monolitické železobetonové konstrukce • developerská činnost