Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Nelegální migranti, přetížené náklaďáky i dopravní přestupky

Policisté zrealizovali další součinnostní akci na dálnici D5 a my nyní přinášíme její výsledky

Autor: Karel Aleš pátek 12. dubna 15:37 , aktualizace 16:58

Cizinci Dálnice Doprava Policie


     Policisté tento týden zrealizovali na dálnici D5 další součinností dopravně bezpečnostní akci zaměřenou na odhalování nelegální tranzitní migrace a na dohled nad dodržováním zákona o provozu na pozemních komunikacích.

     "Do akce se zapojili policisté z odboru cizinecké policie, kteří zastavili ke kontrole celkem 25 vozidel, z toho se jednalo o 2 autobusy, 12 nákladních vozidel, 4 dodávky a 7 osobních aut. V těchto vozidlech prošlo jejich kontrolou 64 osob. V jednom ze zastavených mezinárodních autobusů kolegové z oddělení pobytové kontroly, pátrání a eskort zjistili dva cizince původem z jižní Asie, kteří měli odmítnutý vstup a pobyt na území členských státech Evropské unie. Navíc jeden z nich měl u sebe neplatný doklad totožnosti, který mu policisté odebrali. Cizince policisté z odboru cizinecké policie zajistili, vydali jim rozhodnutí o zajištění podle zákona o pobytu cizinců na území České republiky a umístili je do Zařízení pro zajištění cizinců Bálková, kde budou čekat na samotné vyhoštění," popsala nám mluvčí policie.

     Na dálnici D5 se policistům z odboru cizinecké policie podařilo vypátrat i další tři cizince, kteří na našem území pobývali nelegálně a i těm vydali správní vyhoštění z naší republiky.

     "Silniční kontrolou dopravních policistů na dálnici prošlo dvaapadesát vozidel, u kterých policisté odhalili pětačtyřicet přestupků. Nejčastěji řidiči překročili stanovený rychlostní limit, a to v jedenácti případech. Policisté během akce kontrolovali na vahách hmotnost vozidel, která se pohybují na dálnici a z osmi zvážených nákladních automobilu, hned sedm bylo přetížených. Policisté jejich přestupkové jednání oznámili na místě příslušný správní orgán k projednání," doplnila mluvčí policie.

     Dopravní policisté se v úterý nezaměřili jen na dálnici, ale i na řidiče na ostatních komunikacích, kde kontrolovali zejména dodržování rychlostních limitů.
     "Z celkového počtu 202 kontrolovaných vozidel u 87 zjistili překročení povolené rychlosti. Z toho 61 řidičů nedodrželo danou padesáti kilometrovou rychlost v obci a 26 řidičů nedodrželo rychlost mimo obec. Policisté za porušení rychlostních limitů udělili pokuty v celkové výši bezmála 150 tisíc korun," sdělila mluvčí policie s tím, že policisté budou v obdobných dopravně bezpečnostních akcích pokračovat, neboť řidičů, kteří nedodržují předepsané zákony je, i dle výše uvedených výsledků, stále dost.

     "Policisté se často setkávají s neukázněnými řidiči a těmi, kteří se dostatečně nevěnují řízení motorového vozidla. Jejich nepozornost za volantem může mít i fatální následky. Apelujeme proto na řidiče, aby na svých cestách byli opatrní, ohleduplní, zbytečně neriskovali a nespěchali. To nejdůležitější je dojet domů ke svým blízkým ve zdraví," zakončila mluvčí policie.


Remont-car

Moderní multiznačkový autoservis s důrazem na kvalitu služeb a moderním pracovním prostředím Diagnostika Servis | Odtah | Likvidace pojistných událostí | Další služby