Německá policie zachytila Čechy s padělky testů na Covid

"Nevyplněný negativní test jsem koupil na internetu a datumy jsem si vyplňoval sám!"

úterý 2. března 08:30 , aktualizace 08:51

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

I přes omezení vlády je advokátní kancelář v provozu a připravena Vám pomoci. Volejte 378 774 199…

     Česká policie dnes zveřejnila informace, které obdržela ze strany německého Policejního prezidia Horní Falc. V minulém týdnu totiž němečtí policisté zaznamenali v souvislosti s kontrolami vstupu osob z České republiky do Spolkové republiky Německo padělaná potvrzení testů na koronavirus.

     "U nadměrné většiny několika tisíc kontrolovaných osob byly, tedy až na ojedinělé výjimky, všechny předložené doklady v pořádku. Jeden z případů, kdy došlo k předložení falešných testů na koronavirus, řešili policisté v Německu v sobotu 20. 2. . Na hraniční přechod Rozvadov přijeli osobním vozidlem z naší republiky 4 lidé ve věku mezi 18 a 36 lety. Při kontrole testů na koronavirus němečtí policisté zjistili, že jim byly předloženy jejich padělky," uvedla dnes ráno mluvčí českých policistů.
     Na další obdobný případ upozornila německá média. Pětatřicetiletý český řidič kamionu se minulé pondělí prokázal negativním koronovirovým testem na hraniční kontrole na hraničním přechodu Eschlkam. Poté, co se objevily různé náznaky padělání, muž policistům přiznal, že nevyplněný negativní test koupil na internetu za 200 eur a měnil si v něm datum testu každý druhý den. 

     Motiv pro předložení padělku může být samozřejmě různý, včetně zastírání pozitivity na COVID, což představuje i vyšší riziko pro kontrolující policisty. Přestože se jedná pouze o zcela ojedinělé případy, německá policie důrazně varuje před těmito falzifikáty. Takovéto pokusy obejít zákonné normy jsou příslušným státním zastupitelstvím přísně a důsledně trestány. Hrozí tedy citelné trestněprávní sankce a peněžitá pokuta může dosáhnout částky až 5 000 Eur.

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.

I přes omezení vlády je advokátní kancelář v provozu a připravena Vám pomoci. Volejte 378 774 199…