Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Pokusil se ubít ženu kladivem

"Mám pro tebe překvapení miláčku, zavři oči!" a začal ji bít kladivem do hlavy

úterý 2. ledna 16:47 , aktualizace 17:16

Cizinci Vražda


      Před Krajským soudem v Plzni dnes stanul sedmadvacetiletý Francouz Timothé Kirsch obviněný z pokusu o vraždu své přítelkyně kladivem. O hrůzném útoku jsme informovali již v červenci.

     Podle své výpovědi Kirsch chtěl vraždou partnerky vyřešit situaci, kdy neměl peníze na dům, který jí slíbil. Když žena přišla domů, vylákal ji Kirsch do koupelny s tím, že má pro ní překvapení a řekl jí, ať si zakryje oči. Následně ji zezadu začal do hlavy bít kladivem.
     Podle lékařské zprávy ženu kladivem zasáhl třikrát a napadená utrpěla tržné rány na temeni hlavy, výduť v lebeční dutině, zlomeninu ramenní kosti a pohmožděniny na dalších částech těla. 
     Vážně zraněné a silně krvácející ženě se naštěstí z bytu podařilo utéct a přivolat si pomoc. Kirsche poté na místě zadržely prvosledové hlídky policistů.

      Podle psychiatrického posudku trpí Kirsch smíšenou poruchou osobnosti, jde o osobu narcistními rysy, je disociální a značně sebestředný. Je u něj patrná dětinskost, zbabělost, emoční nestabilita, přecitlivělost, obtížně zvládá odmítnutí, je chladný, bezohledně jde za naplněním osobních potřeb a cílů a má nefunkční svědomí.

     Kirsch dnes u soudu svou vinu přiznal a byl odsouzen k deseti letům vězení, pětiletému zákazu pobytu na území České republiky a zákazu kontaktu s napadenou ženou. Trest si odpyká ve věznici se zvýšenou ostrahou. 

     Rozsudek zatím není pravomocný.


O případu jsme informovali v článku:

Muž ženě rozbil hlavu kladivem

"Měla hrozně rozbitý obličej, a když se otočila, celá její záda byla od krve, myslím úplně celá," popsal nám svědek

     V úterý 4. července odpoledne kolem půl páté došlo v Lipové ulici ve Štěnovicích k velmi brutálnímu napadení ženy. Podle našich informací čekal muž na ženu doma, a když ta vstoupila do bytu, měl jí oznámit, že pro ni má překvapení v koupelně, kde na ni zezadu zaútočil kladivem.

     Útok byl mimořádně brutální, údery kladivem muž vedl na hlavu ženy a zasadil jí několik ran. 

     Zraněná žena se ještě dokázala vypotácet z bytu a přivolat si pomoc. "Vůbec nechápu, že to přežila, měla hrozně rozbitý obličej, a když se otočila, měla celá záda od krve, myslím úplně celá, jako kdyby jí polili kbelíkem červené barvy," popsal nám svědek s tím, že zde v domě bydlí zdravotník, který jezdí s převozovou sanitkou firmy CD Sanitar. Ten přinesl zdravotnické vybavení a ženě poskytl první pomoc.

     Na místo okamžitě vyjelo několik hlídek policie včetně psovoda a samozřejmě i záchranáři. „O paní se starali záchranáři a policie si šla do bytu pro toho chlapa, myslím, že je to Francouz. Asi byl ozbrojený, protože šli s neprůstřelným štítem v čele a se samopaly. Poslední pak šel psovod se psem,“ dokončil popis dění na místě svědek.

      „My jsme z místa transportovali ženu narozenou v roce 1980 se zraněním hlavy na Urgentní příjem Fakultní nemocnice Plzeň Lochotín,“ uvedli nám k případu záchranáři.

     Vyšetřování si samozřejmě převzali kriminalisté. Mluvčí policie nám potvrdila zadržení podezřelého na místě a doplnila informaci, že vyšetřování tohoto případu převzali krajští kriminalisté, tedy ti, kteří řeší ty nejzávažnější trestné činy v celém Plzeňském kraji.

     O dva dny později policejní komisař cizince, podle našich informací Francouze, narozeného v roce 1996 obvinil ze zvláště závažného zločinu vražda ve stádiu pokusu a zároveň podal státnímu zástupci podnět k návrhu na jeho vzetí do vazby. 

     Obviněného muže policisté z cely předběžného zadržení převezli k soudu, kde proběhlo mimořádné vazební jednání, soud vyhověl návrhu státního zástupce a muže do vazby vzal. Policisté ho následně eskortovali do Věznice Plzeň, kde si počká na soud. V případě odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody na deset až osmnáct let.


 

Vyresme.cz

Jsme společnost, která se skládá z odborníků jejichž znalosti pokrývají veškerá témata finančního trhu od investování, financování, pojištění až po zajištění prodeje či pronájmu nemovitostí. Jsme společností, která se stará o pomoc jak fyzickým tak právnickým osobám.