Neokradl falešný pokrývač i vaše prarodiče?

Policie pátrá po podvodníkovi, který okradl seniory v Plzni

28. září 2022 17:02 , aktualizace 17:05

Podvodníci

Partner článku – Mraknet

Policisté pátrají po dalším podvodníkovi, který se opět zaměřil na ty nejslabší, tady na seniory

     Neznámý muž vydávající se za pokrývače střech ve čtvrtek 4. srpna oslovil obyvatele dvou starších rodinných domů v Plzni na Bolevci a seniory bydlící v obou domech přesvědčil, že střechy jejich domů potřebují naprosto nezbytný a nutný "odborný zásah", jinak hrozí znehodnocení střechy a následně i celé stavby. '
     Muž byl bohužel velmi přesvědčivý a seniory vylekal natolik, že se s ním domluvili na okamžité opravě, za kterou muži zaplatili částky celkem v řádech vyšších desítek tisíc korun.

     Až poté, co obyvatelé zjistili, že celá "odborná a nutná" oprava spočívala v omatlání několika střešních tašek lepidlem na porobeton, uvědomili si, že byli podvedeni a obrátili se na policii.

Popis podvodníka

     Policisté se případem začali zabývat a v rámci jeho objasňování získali částečný popis podezřelého a jeho vozu. Jedná se o muže snědé pleti, středního věku, postavy vysoké přibližně 175 cm, který měl hovořit česky a bez přízvuku. Přijet měl starším typem Škody Felicia tmavé modrozelené barvy.

     Policisté žádají o spolupráci všechny občany, kteří byli případnými svědky jednání podvodníka, který nabízel či prováděl za úplatu opravu střech, nebo se dokonce sami stali jeho obětmi, aby se neprodleně přihlásili na nejbližší obvodní oddělení Policie České republiky nebo zavolali na linku 158. 

Foto ilustrační

Mraknet

Společnost zaměřená na montáž, servis a poskytování internetového připojení vč. mnoha dalších služeb jako je telefon, televize, kamerové systémy, servery. Prioritou společnosti je kvalita a špičková péče o zákazníka.