Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Šílené - po nehodě přecházel i s pětiletým dítětem napříč dálnicí

Muž po nehodě zcela zbytečně a nepochopitelně ohrozil život svůj i svého synka

20. prosince 2022 23:30 , aktualizace středa 21. prosince 09:55

Dálnice Doprava Nehody

     V noci na dnešek kolem desáté hodiny došlo na dálnici D5 u Nýřan k dopravní nehodě, při které osobní vozidlo Mazda vyletělo z vozovky a převrátilo se přes střechu. Ve vozidle cestoval otec s pětiletým synkem, z nehody naštěstí oba vyvázli bez zranění, ale pak muž učinil naprosto nepochopitelnou a hlavně velice nebezpečnou věc.

     Na místo si na pomoc přivolal kamaráda a šel na něj i s malým dítětem čekat na druhou stranu dálnice. Ano, čtete dobře, muž bez reflexní vesty a s malým chlapcem v náručí přešel za plného provozu frekventovanou dálnici, přelezl svodidla na středovém pásu a přešel na protější stranu dálnice.
     Tímto extrémně nebezpečným jednáním ohrozil nejen život svůj a pětiletého synka, ale i životy projíždějících řidičů.
     Nejenže toto jednání je na dálnici přísně zakázané, ale bylo i absolutně zbytečné, nehoda se totiž stala asi sedmdesát metrů od sjezdu na Blatnici, takže mohli přelézt do bezpečí za svodidla, zcela bezpečně dojít mimo dálnici a na kamaráda počkat tam.

     Policisté otce i s dítětem nalezli na protější straně dálnice a přivezli je zpět na místo nehody. Zde si chlapečka do péče převzali hasiči, pomocí darované hračky dráčka Hasíka odvedli jeho pozornost od stresového zážitku a poté ho předali záchranářům. Následně byl chlapec transportován k observaci do nemocnice.

     "Třiačtyřicetiletý řidič nepřizpůsobil rychlost jízdy a havaroval mimo těleso dálnice. Policisté u řidiče vyloučili požití alkoholu dechovou zkouškou a nehodou se dále zabývají," uvedla nám tisková mluvčí policie.

Policisté radí, jak se chovat při dopravní nehodě na dálnici:

  • Neprodleně zastav vozidlo, vypni motor a zapni výstražná světla.
  • Obleč na sebe reflexní vestu.
  • Označ místo dopravní nehody výstražným trojúhelníkem ve vzdálenosti minimálně 100 metrů od vozidla.
  • Zjisti, zda je někdo zraněný, poskytni mu první pomoc a přivolej na místo záchrannou službu.
  • Pokud je to možné, opusť spolu s ostatními vozidlo a dálniční těleso, kontaktuj policii a do jejího příjezdu setrvej na bezpečném místě u dopravní nehody.
  • Pokud je to možné, pokus se přijíždějícím vozidlům signalizovat hrozící nebezpečí, zůstaň však mimo dálniční těleso.

 


Vochoc Trade, s.r.o.

Dodavatel a výrobce osobních ochranných pracovních pomůcek. Nejširší sortiment OOPP, velké skladové zásoby a skvělé služby. Dlouholeté zkušenosti nám dodávají profesionalitu a možnost okamžitě reagovat na Vaše požadavky. Absolutní špička ve svém oboru - to je Vochoc!