Vozíčkář nožem pobodal prostitutku

Kriminalisté jednání muže vyhodnotili jako pokus o vraždu a nyní mu tak hrozí až osmnáctiletý trest

9. srpna 2022 13:09 , aktualizace 13:42

Cizinci Napadení Prostituce Vražda Zadržení pachatele

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     V pokus o vraždu se proměnilo dostaveníčko ochrnutého cizince a prostitutky na polní cestě u Chebu.

     Vše začalo v pátek 22. července setkáním muže, který přijel z Německa, s místní prostitutkou, s níž si muž upoutaný na invalidní vozík již v minulosti několikrát domluvil erotické služby. Žena k němu nastoupila do auta a vyrazili spolu na polní cestu, kde žena zahájila domluvený placený sex.

      Po chvíli se ale rozhodla využít příležitosti a zatímco se muž oddával jejím dotykům, pokusila se mu z kapsy u kotníku stažených kalhot nenápadně odcizit peníze.
     Muž si ale jejího pokusu všiml a bez váhání na ni zaútočil nožem. "Cizinec osmatřicetileté ženě způsobil bodnořezné poranění v horní části těla, načež žena z vozu utekla," popsal nám událost tiskový mluvčí policie s tím, že následně byla žena s vážným zraněním ošetřena v nemocnici, kde musela být následně i hospitalizována.

      Policisté se případem začali zabývat a vyšetřování si převzali kriminalisté. Těm se v pátek 5. srpna podezřelého muže podařilo vypátrat a zadržet. "Kriminalisté zahájili trestní stíhání jednapadesátiletého cizince, kterého obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu Vraždy ve stádiu pokusu. Policejní vrchní komisař podal státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby, který jej akceptoval a na základě rozhodnutí soudu byl cizinec do vazby vzat," doplnil informace mluvčí policie.

      V případě prokázání viny hrozí invalidnímu Němci trest odnětí svobody na deset až osmnáct let.

Foto ilustrační

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.