Foto

Havárie závodního motocyklu

Z místa museli být do nemocnice transportováni dva muži

1. srpna 2022 16:05 , aktualizace 19:06

Hasiči Nehody

Partner článku – Vochoc Trade, s.r.o.

     O víkendu probíhaly v Nepomuku silniční závody historických závodních motocyklů a sajdkár, takzvaný Nepomucký trojúhelník.

     V průběhu celé akce na místě poskytovala asistenci jednotka dobrovolných hasičů z Nepomuku a bohužel v sobotu musela zasahovala u vážnější nehody jednoho ze závodících strojů. "Během soboty jsme řešili jednu událost spojenou s nehodou sidecar, kdy se po kolizi dostal stroj mimo trať a zůstal zaklíněný v porostu, přičemž posádka byla katapultována dále do lesa," popsali nehodu hasiči.

     Hasiči na místě spolupracovali se záchranáři při ošetření pacientů a pro jejich bezpečný transport k sanitnímu vozu museli v porostu prořezat ulička. Oba závodníci utrpěli zranění dolních končetin a po základním ošetření byli transportováni do nemocnice. Hasiči mimo jiné provedli protipožární zabezpečení na závodním speciálu a úklid místa nehody.
      Nedělní závody se pak již obešly bez vážnějších nehod, kdy nebyl potřeba zásah záchranných složek.

Foto: Hasiči

 


Vochoc Trade, s.r.o.

Dodavatel a výrobce osobních ochranných pracovních pomůcek. Nejširší sortiment OOPP, velké skladové zásoby a skvělé služby. Dlouholeté zkušenosti nám dodávají profesionalitu a možnost okamžitě reagovat na Vaše požadavky. Absolutní špička ve svém oboru - to je Vochoc!