Neposkytl pomoc své těžce nemocné matce, ta bohužel následně zemřela

Třiapadesátiletý muž byl obviněn ze spáchání trestného činu neposkytnutí pomoci

10. ledna 2017 12:29, aktualizace středa 11. ledna 07:09

     Domažličtí kriminalisté zahájili trestní stíhání třiapadesátiletého muže z Blížejovska, kterého obvinili ze spáchání trestného činu neposkytnutí pomoci. Podle ustanovení trestního zákoníku bude potrestán odnětím svobody až na dva roky ten, kdo osobě, která je v nebezpečí smrti nebo jeví známky vážné poruchy zdraví nebo jiného vážného onemocnění, neposkytne potřebnou pomoc.
    Právě toto se stalo v místě bydliště obviněného počátkem loňského roku. Tehdy syn nalezl svoji matku ležící na podlaze v koupelně. Žena upadla a strhla na sebe porcelánové umyvadlo. Syn matce otřel z hlavy krev a odvedl ji do postele.
     Nepřivolal jí lékaře, ani nijak nezajistil její ošetření. Po dvou dnech pak našel svoji matku mrtvou. Smrt nastala z vnitřních chorobných příčin, jednalo se o polymorfní a navíc těžce zraněnou pacientku. Včasná hospitalizace poškozené by zvýšila možnost zachování jejího života.
     Onemocnění ženy jistě nepomohlo ani to, že syn věděl, že matka má užívat léky, včetně inzulinu. Léky však neužívala a více než rok předtím nebyla na lékařské prohlídce.
     Obviněný je stíhán na svobodě.

Zdroj: PČR
Foto:  Ilustrační