Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

Řidič na dálnici smetl vozidlo silničářů

U vážné dopravní nehody na D5 nedaleko Ejpovic zasahují všechny záchranné složky

23. prosince 2022 16:15 , aktualizace 17:06

Cizinci Dálnice Doprava Nehody

    Dnes před třetí hodinou odpoledne došlo na 65. kilometru dálnice D5 ve směru z Prahy do Plzně ve stoupání za Rokycany k vážné dopravní nehodě, při které vozidlo BMW se slovenskou registrační značkou ve velké rychlosti zezadu narazilo do vozíku s výstražnou šipkou taženého nákladním vozem silničářů.


    K nehodě došlo ve značkami označeném úseku, kde právě probíhala údržba. "Jen jsem v zrcátku viděl, jak za mě to auto vysokou rychlostí zaletělo a stihl se jen chytit volantu," popsal nám řidič vozu silničářů, který z nehody vyvázl naštěstí nezraněn.  

    K nehodě vyjely všechny záchranné složky a byly uzavřeny dva ze tří pruhů dálnice. Hasiči zajistili místo události a posádku BMW si do péče převzali záchranáři. "Záchranáři ošetřili ženu narozenou v roce 1969 a muže narozeného v roce 1968. Oba byli se středně těžkými zraněními a při vědomí transportováni na Akutní příjem Fakultní nemocnice Lochotín," uvedla tisková mluvčí záchranářů.

     "Řidič vozu BMW podle svého vyjádření zřejmě usnul a narazil do šipky tažené vozidlem údržby dálnic. Policisté u obou řidičů vyloučili požití alkoholu dechovými zkouškami a nehodou se dále zabývají," doplnil tiskový mluvčí policie s tím, že škoda způsobená při nehodě byla odhadnuta na přibližně jeden a půl milionu korun. 


 


Optika Ofitop

Oční optika pro děti a dospělé - nadstandardní péče o Váš zrak.