Denně aktualizujeme Speciál o koronaviru pro Plzeňský kraj Odpovědi na všechny vaše dotazy: Zákaz všech návštěv nemocnic a akcí s účastí na 100 osob, uzavření škol, plošná karanténa tisíců lidí, zrušení Oslav osvobození, povinnost karantén, opatření PMDP, ale i mýty a fámy

Nešikovný pachatel si před akcí zapomněl odskočit

Tak tenhle článek je doslova, jak se říká, "o hovně"

22. října 2019 16:53 , aktualizace 19:30

Krádež

Partner článku – Delta Plzeň

     Jsou lidé, kteří by se ve svém vlastním zájmu trestnou činností živit neměli. Nejen, že si nevydělají, ale i se tím zbytečně ohrožují na životě. Jako typický příklad by mohl posloužit zloděj, který byl v minulých dnech dopaden a dnes obviněn.

     Případ se udál v druhé polovině července a jde o pokus krádeže vloupáním ve dvou přilehlých domech v Plané.
     Na zahradě prvního domu muž vnikl do skleníku a do garáže, jejíž vrata poškodil, ale nenašel nic, co by se mu hodilo. Dále se muž pokusil překonat dveře do sklepa, ale ty prokázaly evidentně vyšší inteligenci než útočník a odolaly.
     Bohužel během pokusů o vloupání začala muže značně trápit velká potřeba. Nutkání bylo tak silné a neodbytné, že muž zjistil, že již nedokáže přelézt plot ven z pozemku, aniž by si při tom silně neznečistil zadní část kalhot.
     Když musíš, tak prostě musíš, a tak se muž vykálel pod keř rybízu, čímž ale policistům zanechal významnou biologickou stopu. 

     Poté, co první loupeživá výprava skončila naprostým trapasem, muž přelezl přes plot i na sousední pozemek, ale také zde se moc nezadařilo. Muž se marně snažil vniknout do kryté pergoly u domu, ale ve tmě zakopl a upadl, čímž nadělal hluk, který vzbudil jednoho z obyvatel domu.
      Zloděj se muže lekl a raději před ním utekl, opět bez jakéhokoli úlovku.  

     "Svým jednáním pachatel způsobil na poškozených věcech škodu za bezmála 700 korun, ale nic neodcizil. Plánští policisté na základě provedeného šetření zjistili, že se uvedeného jednání  měl dopustit 29letý muž z Plané. 
     Dnešního dne mu proto sdělili podezření ze spáchání přečinu porušování domovní svobody a přečinu krádeže ve stádiu pokusu. Policisté ve věci vedou zkrácené přípravné řízení," dokončila příběh mluvčí policistů.

Foto ilustrační

Delta Plzeň

Kamerové i zabezpečovací systémy, bezpečnostní a solární fólie, protipožární systémy. Osvědčený dodavatel systémů od projektu přes realizaci až po připojení na pult centralizované ochrany bezpečnostní služby nebo hasičů.