Zloděje z domu zahnaly děti

Opilý cizinec okradenému muži vyhrožoval jeho vlastními noži

pátek 16. října 12:12 , aktualizace 12:51

Cizinci Krádež Zadržení pachatele

Partner článku – Alfa Tactical

     Nezvaného hosta potkal na pozemku svého domu v neděli 11. října ráno muž žijící v malé obci na Sokolovsku. Když chtěl šestačtyřicetiletý muž odjet, uviděl cizince na svém pozemku a vyzval ho, aby okamžitě odešel a kolem domu se nepohyboval.
     Cizinec nejprve na oko uposlechl a odešel, hned po odjezdu majitele se ale na pozemek vrátil, rozbil jedno z oken a vstoupil do domu. Podle tiskového mluvčího policie začal nezvaný návštěvník prohledávat místnosti, odkud odcizil několik nožů, zapalovačů, hodinky, šperky i peníze, než vstoupil do místnosti, kde si hrály tři nezletilé děti.
     Nejstarší z dětí pohotově zavolalo otci, čímž zloděje naštěstí vyděsilo a zahnalo na útěk, i tak ale vetřelce vracející se otec zastihl na okraji pozemku a začal ho pronásledovat. Zloděje nalezl po několika stech metrech schovaného v křoví, ten se proti němu ale postavil a odcizenými noži mu začal vyhrožovat. Muž tedy ze strachu o své zdraví a život odešel a okamžitě vše oznámil na tísňovou linku 158.
     Policisté začali po cizinci okamžitě pátrat a po necelých patnácti minutách si hlídka z obvodního oddělení Loket, která zrovna propátrávala lesní porost u silnice, všimla u nedalekého rodinného domu v trávě schovaného muže. Policisté se za ním vydali a po zjištění, že se podle popisu jedná o hledaného cizince, ho zadrželi. Při následné prohlídce zadrženého policisté zajistili věci odcizené z rodinného domu.
     "Třicetiletý cizinec se podrobil orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, která vyšla s pozitivním výsledkem 1,94 promile. Odcizenými věcmi a poničeným oknem měl třicetiletý muž způsobit škodu přibližně 82 tisíc korun," uvedl tiskový mluvčí policie s tím, že kriminalisté zahájili trestní stíhání cizince, kterého obvinili ze spáchání zločinu krádeže a přečinů porušování domovní svobody a nebezpečného vyhrožování.
     Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby, který jej akceptoval. Na základě rozhodnutí soudu byl muž vzat do vazby. Nyní mu v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody na dvě léta až osm let, neboť se takového činu dopustil za stavu ohrožení státu nebo za válečného stavu, za živelné pohromy nebo jiné události vážně ohrožující život nebo zdraví lidí, veřejný pořádek nebo majetek.

Foto ilustrační

Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.