Foto

Neviděli jste buldočka Růženku?

Zdravotnická záchranářka hledá svou ztracenou kamarádku

1. prosince 2017 15:59 , aktualizace čtvrtek 7. prosince 09:46

Pátrání Zvířata

Dobrý večer do redakce,
      ráda bych Vás požádala o sdělení dobré zprávy: Růženka je doma! Aneb slavíme předčasné Vánoce! Chtěla bych tímto poděkovat všem, kterých se Růženky příběh nějak dotkl, posílali podporu, hledali, sdíleli, snažili se... Nebylo Vás moc, ale díky hodným lidem vše nakonec dopadlo dobře.
      Dnes odpoledne mi volala jedna úžasná mladá novopečená maminka, která byla s kočárkem venku a všimla si za plotem na Slovanech v areálu opuštěných garáží v Sušické ulici Růženky. Hned mi zavolala a já okamžitě vyrazila. Shledání bylo vzájemně emotivní a Růženec i přes evidentní vyčerpání skákal radostí metr vysoko. Růženínek sice smrdí jak bezdomovec, kaviárem s krevetama se asi také neživila, ztratila střapeček na obojku a pár kil - snad neztratila věneček a čest, zcela jistě ale neztratila buldočí kuráž, nesmrtelnost a hrdost!
      Už je doma v pelíšku, vykoupaná, nakrmená a odpočívá po náročném, téměř týdenním mejdanu v ulicích temné Plzně. Přesto, že bylo po Plzni vyvěšeno přes 300 plakátů, její příběh byl sdílen prakticky všude, kde jen to šlo a také přesto, že musela urazit několik desítek kilometrů a někdo jí tedy musel vidět, se celkem ozvali jen tři lidé! Což se mi jeví smutně málo... Nicméně poslední paní byla vyplacená finanční odměna v hotovosti, neboť všímavost, snaha pomoci a zájem je třeba odměnit.