Foto

Taxikář střílel za utíkajícími zákazníky

Prchající mladíky, kteří chtěli zmizet bez placení, řešil střelbou z plynovky

12. července 2021 17:44 , aktualizace 17:58

Městská policie Zbraně

Partner článku – Alfa Tactical

     V noci ze soboty na neděli krátce po čtvrté hodině ráno vyjížděla hlídka městské policie na oznámení, že v prostoru tramvajové zastávky v Pražské ulici měl taxikář několikrát vystřelit na skupinu osob. Když strážníci projížděli Americkou třídou, na kruhovém objezdu si všimli jedoucího vozu taxi, které odpovídalo popisu, a proto se rozhodli ho zastavit a zkontrolovat.
     Řidič vozidla taxi zastavil, a když mu strážník sdělil, z jakého důvodu byl zastaven, jednatřicetiletý taxikář uvedl: „Jo, střílel jsem, protože jsem vezl zákazníky, kteří mi nezaplatili a místo placení se dali na útěk. Použil jsem zbraň, abych je zastrašil a přinutil je zastavit.“ Poté strážníkům popsal, že zákazníci nejprve předstírali, že se na částku společně složí, ale pak se dali na útěk.

     "Řidič vytáhl svoji plynovou pistoli a za prchajícími osobami třikrát vystřelil, dvakrát do vzduchu a třetí výstřel byl směřován ve směru prchajících osob. Ve zbrani byly dle jeho sdělení první dva náboje akustické a třetí byl slzotvorný," popsala nám tisková mluvčí strážníků.

     Ani výstřely ale neplatící zákazníky nezastavily, a tak se taxikář vrátil do vozu, aby prchající skupinu pronásledoval. Během toho se potkal s hlídkou Policie ČR, které sdělil, že pronásleduje osoby, které mu nezaplatily za jízdu. Policisté mu pomohli neplatiče zajistit a následně došlo k uhrazení dlužné částky. Taxikář, ale ani neplatící mladíci však policistům nesdělili, že došlo ke střelbě, a tak policisté vše ukončili na místě.

     Strážníci zajistili plynovou pistoli, kterou jim taxikář dobrovolně vydal a celou věc oznámili na operační středisko policie. "Po konzultaci operačního oddělení policie s hlídkou policie, která pomohla zadržet neplatící osoby, byli strážníci požádáni, aby na místě s taxikářem setrvali do příjezdu hlídky policie, která si celou věc převzala k dalšímu šetření," doplnila tisková mluvčí strážníků. 

Foto MP

Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.