Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Neznámý pachatel vyvrátil a téměř zničil sochu chlapce

K útoku došlo v noci na dnešek, policisté pátrají po pachateli a rádi přijmou jakékoli svědectví vedoucí k jeho dopadení

20. května 2022 19:13 , aktualizace 19:22

Pátrání

     Policisté šetří další útok na sochu IT věk v Klatovech v Křížové ulici v blízkosti kostela Narození Panny Marie, ke kterému došlo v noci ze čtvrtka na pátek, zřejmě v době od 23.00 do 23.08 hodin.
     Pravidelní čtenáři si možná pamatují, že nejde o první poškození této sochy a k minulému útoku došlo pondělí 2. května.

     Tentokrát bohužel socha chlapce s mobilem dopadla podstatně hůře, pachatel ji na stejném místě násilím povalil a pádem došlo k jejímu poškození, konkrétně odlomení obou rukou držících mobil.
     „Socha je v podstatě zničená, musí na kompletní opravu a pak se uvidí, zda a popřípadě jakým způsobem bude figurovat v rámci doběhnutí přehlídky soch v Klatovech,“ uvedl kurátor Galerie Klatovy/Klenová, která spolu s městem Klatovy výstavu pořádá.

     Policie ve věci zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci a škoda byla předběžně stanovena na 450 tisíc korun.
     Policisté žádají případné svědky o poskytnutí jakýchkoli informací, které by pomohli vypátrat pachatele tohoto těžko pochopitelného vandalství.
     Informace prosím sdělte na telefon číslo 974 334 651, či prostřednictvím e-mailu: kt.oop.klatovy@pcr.cz nebo na linku 158.

Foto: Galerie Klatovy/Klenová

 


KS Therm

Nabízíme instalatérské, topenářské a plynařské práce včetně revizí. Dodáváme a montujeme tepelná čerpadla, solární systémy, rekuperace, kogenerační jednotky, kotle, podlahové i stěnové topení či kompletní systémy vytápění. Provádíme zateplování budov, výměny oken a stoupaček i kompletní koupelny.