Foto

Třináctiletý Robert je v nemocnici

Policie stále neví, kde se chlapec schovával ani proč utekl

29. října 2018 13:06 , aktualizace 13:09

Pátrání

Partner článku – Optika BORY

     Všechna média dnes napjatě očekávala tiskovou zprávu policie, která měla přinést odpověď, kde se víc než týden ukrýval 13letý Robert z Aše, proč utekl, zda mu někdo ublížil i jak byl přesně nalezen. 

     "V sobotu v nočních hodinách oznámila na policii matka pohřešovaného, že našla syna doma. Policisté okamžitě přijeli na místo a zajistili prvotní lékařské ošetření chlapce, který byl Rychlou záchrannou službou převezen do zdravotnického zařízení. Chlapec nebyl ohrožen na životě a ve zdravotnickém zařízení byl ponechán na pozorování, kde je dosud.
     Po přijetí této informace policisté ohraničili prostor rodinného domu a současně provedli velmi podrobné ohledání domu, místa kde byl chlapec matkou spatřen a také přilehlých prostor. Výsledkem tohoto ohledání nebyly zjištěny jakékoli důkazy, které by nasvědčovaly tomu, že by vůči chlapci mělo být užito nějaké násilí,"
uvedla mluvčí policie.
     Veřejnost samozřejmě velice zajímá, zda se otcova verze, že byl Robert po celou dobu schován matkou doma, zakládá na pravdě. Toto policie nepokládá za pravděpodobné, ale zcela vyloučit to zatím nemůže: "Výsledky dosud provedeného šetření bohužel nezodpověděly základní otázky, tj. zda se chlapec po celou dobu pohřešování nacházel doma nebo mimo domov.
     V rámci celého pátrání jsme samozřejmě opakovaně prohlédli bydliště chlapce včetně přilehlých pozemků, do nichž nám matka vždy umožnila vstup. Pohřešovaný zde však nebyl nalezen, rovněž tak nebyl nalezen žádný důkaz o jeho přítomnosti v prohlížených prostorách.  
     Chlapec, jakožto klíčová osoba, se nám do současné doby k věci nevyjádřil. Proto i motiv jednání chlapce nám není znám. Na celém případu rovněž spolupracujeme s Orgánem sociální péče o dítě v Aši,"
vysvětlila dále mluvčí a doplnila, že všem děkují za pomoc při pátrání a velice si váží spolupráce občanů i médií, díky nimž jsme se rychleji dostali k podstatným informacím a poznatkům důležitým k celému případu.

V sobotu večer jsme psali:

      Policisté jen před pár minutami oznámili, že třináctiletý Robert byl dnes večer nalezen živý. Mluvčí víc informací zatím nedala k dispozici vyjma toho, že chlapec bude prohlédnut lékařem, jestli je zdravotně v pořádku, což je ale standardní postup.     
     "Děkujeme všem za pomoc, velice si vážíme spolupráce občanů i médií při pátrání,"
dokončila mluvčí zprávu.

Otec reaguje podivně

     Otec Roberta na svém Fb profilu toto okomentoval velice ostře: "Matka celou dobu držela kluka doma" - k tomuto nařčení matky se policie zatím nevyjádřila a otec toto obvinění po krátké době sám stáhl a médiím vysvětlil, že mělo jít o jeho zkrat.

Původní článek

      Policisté včera ukončili rozsáhlou dvoudenní pátrací akci po 13letém Robertu. Téměř stovka policistů i hasičů propátrala celý hranický výběžek, na opačné straně hranic zase pátrala německá policie a ze vzduchu pak vše dozoroval policejní vrtulník s termovizí. Do pátrání se zapojili také místní lidé, ale bohužel akce byla bezvýsledná. 
     Robert odešel v pátek do školy v Aši, odkud se odpoledne vrátil. Doma nechal školní aktovku, převlékl se a odešel, od té doby ho doma pohřešují.
     Chlapcova maminka Šárka ho naposledy viděla, když šel ráno do školy, uvedla, že byla skoro celý den doma, ale neslyšela, že by se syn vrátil. Jeho aktovku našla až večer, když se vrátila z policejní služebny, kde byla chlapcovo pohřešování nahlásit. Doma byl také nalezen vzkaz, kde chlapec uvádí, že utekl, aby maminka měla klid. Tento dopis měl být zřejmě reakcí na čtvrteční výtku, že místo toho, aby ve svém věku s něčím doma pomohl, tak spíše přidělává starosti. 
     "Ničeho se neboj a klidně se vrať domů!“ vzkazuje nyní synkovi zoufalá maminka. Podle té se Robert zatím nikdy neztratil, maximálně se někde jen o chvilku zdržel. Matka netuší kde by chlapec mohl být, podle ní má všechny kamarády v Aši. "Roberte prosím vrať se, nemusíš se bát, já tě k matce zpět už nepustím a budu dělat vše proto, aby jsi už netrpěl!" vzkazuje Robertovi na sociálních sítích pro změnu otec.

     Policie včera převedla pátrání do kategorie Dítě v ohrožení, což je Národní koordinační mechanismus pátrání po pohřešovaných dětech. Po Robertovi se nadále pátrá nejen v Česku, ale i v přilehlém Německu.
     Podle mluvčí policie se nyní vyhodnocují výsledky, nadále probíhají prověrky a prověřují se veškeré informace. Bohužel již ani policie nevylučuje, že by se chlapec mohl stát obětí trestného činu a opakovaně žádá veřejnost, aby případné informace o jeho pohybu či pobytu sdělili na linku 158 nebo na nejbližší policejní služebnu.

     Chlapec odešel dne 19. 10. 2018 ze svého bydliště do školy v Aši, poté se měl vrátit domů, kde nechal školní aktovku, převlékl se a odešel neznámo kam. Od té doby se nevrátil zpátky domů. 
     Chlapec je asi 150 cm vysoké štíhlé postavy. Má hnědé delší vlasy a hnědé oči. Na sobě měl šedé nebo béžové tepláky, šedou bundu a barevné boty.


Optika BORY

Naše oční optika Vám nabízí MĚŘENÍ ZRAKU nově MODERNÍ 3D METODOU samozřejmostí je i APLIKACE KONTAKTNÍCH ČOČEK a vybrat si u nás můžete z široké nabídky brýlových obrub dioptrických, slunečních, dětských i sportovních. Těšíme se na Vaši návštěvu.