Denně aktualizujeme Speciál o koronaviru pro Plzeňský kraj Odpovědi na všechny vaše dotazy: Zákaz všech návštěv nemocnic a akcí s účastí na 100 osob, uzavření škol, plošná karanténa tisíců lidí, zrušení Oslav osvobození, povinnost karantén, opatření PMDP, ale i mýty a fámy
Foto Video

Šílenec, který včera jinému vyhrožoval smrtí, měl doma další zbraně

Rozhovor: Nejprve byl v ohrožení života opilým šílencem s pistolí, pak ale pomohl policii ozbrojeného muže dopadnout.

čtvrtek 19. března 18:37 , aktualizace 20:00

Alkohol Zadržení pachatele Zbraně

Partner článku – Alfa Tactical

     Včera byl bezesporu nejvíce sledovaným případem v Plzni čin muže narozeného v roce 1954, který značně opilý hrozil pistolí na tramvajové zastávce jinému muži. Jeho výhrůžky zněly doslova: "Ustřelím ti palici, čůráku!" a neuvěřitelné na celé věci je, že muž takto reagoval pouze kvůli upozornění, že by si před ústa měl dát alespoň rukáv, když už nemá roušku a kašle mezi lidmi. 

      Včerejší noc a dnešní den strávil zadržený muž v policejní cele, dnes odpoledne byl vyšetřovatelem obviněn z nebezpečného vyhrožování a výtržnictví, a poté byl ze zadržení propuštěn. Na soud si tak počká na svobodě.

     Podle našich informací měl muž doma ještě další legálně držené zbraně, které mu policie samozřejmě také zabavila. "Jednání takového člověka je pro mě za hranicí chápání. V České republice je přes tři sta tisíc držitelů legálních zbraní. Takový exces, který se stal u vás v Plzni, je naštěstí ojedinělý a tento člověk již zbrojní průkaz nikdy nedostane. O ten by mimochodem přišel už jen za tu opilost, když měl u sebe zbraň.
      Mrzí mě, že ten muž nyní hází špatné světlo na ty statisíce slušných držitelů zbraní,"
řekl nám k tomu znalec zbraní a autor mnoha střeleckých publikací. 

Původní článek

     Naprosto nepochopitelné jednání předvedl dnes kolem jedenácté dopoledne muž na tramvajové zastávce Dobrovského v Plzni na Borech. Zde z tramvaje číslo čtyři jedoucí ve směru na Bory vystoupili dva muži a jeden začal kašlat. Druhý muž ho poprosil, zda by si při tom alespoň mohl zakrýt ústa.

     To co následovalo, patří spíše do béčkového amerického filmu, než do plzeňských ulic. "Ten člověk přišel asi na metr ke mě a začal kašlat. Sám se snažím být zodpovědný a nosím roušku, ale on si nebyl schopný dát před ústa ani rukáv, tak jsem ho požádal, jestli by mohl být ohleduplný a alespoň rukou si ústa zakrýt," popsal nám začátek konfliktu pětapadesátiletý Tomáš a pokračoval: "On se ale naprosto rozběsnil, začal mi nadávat do čůráků, řvát, že si může dělat co chce, a že ho nikdo nepřinutí nějakou roušku nosit."
     
Bohužel ale situace stále gradovala. "Chtěl jsem odejít, jenže on si odhrnul bundu, abych viděl pistoli, chytil jí do ruky a začal řvát, že mi ustřelí palici. Hned jsem poznal, že jde o skutečnou zbraň a ne nějakou atrapu, protože tento typ zbraně jsem kdysi měl v zaměstnání," popisoval dál Tomáš.
     V této chvíli by asi většina lidí začala zcela oprávněně panikařit a je jen otázkou, jak by celá vyhrocená situace dopadla. Tomáš je ale naštěstí veterán armádní mise v bývalé Jugoslávii a také bývalý příslušník vězeňské služby, takže mu byla vážnost situace ihned jasná a věděl přesně, co má dělat.
     "Viděl jsem, že je schopný začít i střílet, byl naprosto nepříčetný. Snažil jsem se ho uklidnit, byli tam další lidi a mohl být masakr. Ustupoval jsem od něj na druhou stranu ulice. On se po mě chvíli díval a ještě jednou mi tu pistoli ukázal a pak začal odcházet Dobrovského ulicí. V tu chvíli jsem ho začal z povzdálí sledovat a celou situaci jsem nahlásil telefonem na policii," vyprávěl Tomáš. 

     Na místo okamžitě vyjelo několik hlídek policie a Tomáš jim tak šílence mohl ukázat už na rohu Vrchlického a Alešovy ulice. Muž na policisty začal vulgárně řvát, ale následoval tak rychlý zákrok, že se ke zbrani nestihl dostat. Policisté muže svedli na zem, spoutali ho a ukázalo se, že má jen tak bez pouzdra za opaskem zastrčenou ostře nabitou pistoli ČZ vz.83 ráže 9 mm Browning. Dle našich informací měl muž zbraň drženou legálně.
     "Muže narozeného v roce 1954 i střelnou zbraň jsme na místě zajistili a při dechové zkoušce muž nadýchal dvě promile alkoholu. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu nebezpečného vyhrožování. Zajištěná zbraň bude podrobena znaleckému zkoumání," řekla nám tisková mluvčí policie.


 Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.