Foto

Feťáka s nožem na Doubravce složil až taser

Agresivního feťáka nezastavila ani varovná střelba, policisté ho museli zpacifikovat taserem

středa 12. února 14:23 , aktualizace 15:25

Drogy Zadržení pachatele Zbraně

Partner článku – Alfa Tactical

     Dramatické ráno prožily dnes ráno zaměstnankyně obchodního centra Tesco v Plzni Doubravce v Mohylové ulici 55.
     Ženy přišly jako obvykle do práce, když z nákladní rampy v zadní části obchodu zaslechly křik a nářek. Dvě z nich se tedy na rampu vydaly podívat, co se děje.
     "Byl tam takovej ušmudlanej chlap kolem třicítky, zřejmě narkoman a kolem sebe měl rozházené věci. Pořád křičel a naříkal, když jsme se ho ptaly, jestli nepotřebuje pomoc. Chtěl zavolat na nějaké telefonní číslo, ale nebylo mu ani pořádně rozumět," popsala nám jedna z účastnic. 
     "Nabídly jsme mu, že zavoláme záchranku, protože působil, že mu opravdu něco je, ale on se úplně rozběsnil, křičel ať nikoho nevoláme, že má u sebe nůž. Když jsme s kolegyní zahlédly jak nůž vyndavá, honem jsme zaběhly dovnitř, zamkly se a zavolaly policii," pokračovala s tím, že muž poté ještě chvíli na rampě křičel, ale když zaslechl policejní sirénu, posbíral si věci a začal utíkat.
     Policisté na místě zjistili, co se stalo a vzhledem k tomu, že muž mohl být nebezpečný, okamžitě po něm začali pátrat. Podle našich informací ho našli nedaleko. Svědek zajištění nám uvedl, že policisté muže několikrát vyzvali, aby odhodil nůž, který držel v ruce, ale muž opakovaně odmítal výzvy uposlechnout. Nepomohl ani varovný výstřel do vzduchu a policisté proto museli přistoupit k pacifikaci ozbrojeného muže pomocí taseru.
     "Za použití zákonných donucovacích prostředků byl muž narozený v roce 1991 omezen na osobní svobodě a v současné době prověřujeme okolnosti podezření ze spáchání trestného činu vydírání se zbraní.  Muž měl pozitivní test na omamné a psychotropní látky," řekla nám k případu tisková mluvčí policie.

Taser - zbraň co zastaví, ale nezabíjí

     TASER X26 je zbraň, která paralyzuje živý cíl s využitím elektrického, vysokonapěťového výboje. Na živé cíle tedy taser působí podobně, jako běžně dostupný elektrický paralyzér, ale mnohem účinněji. Zásadní rozdíl je v tom, že působí nejen přiložením k tělu, ale i na dálku, kdy Taser vystřelí dvě jehly, které se zabodnou do těla, jehličky za sebou vedou tenké drátky z přístroje a paralyzují tak zasaženého výbojem.


     
     

Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.