Denně aktualizujeme Speciál o koronaviru pro Plzeňský kraj Odpovědi na všechny vaše dotazy: Zákaz všech návštěv nemocnic a akcí s účastí na 100 osob, uzavření škol, plošná karanténa tisíců lidí, zrušení Oslav osvobození, povinnost karantén, opatření PMDP, ale i mýty a fámy
Foto

Noční krvavá nehoda

Na dálnici D5 vletělo auto do stáda asi deseti divokých prasat

12. října 2019 00:24 , aktualizace 08:59

Partner článku – Autosalon Dajbych


     V pátek večer před půl devátou došlo na dálnici D5, na jejím 119 kilometru ve směru z Plzně na Rozvadov, k vážné dopravní nehodě, která snadno mohla skončit tragédií.
     Ačkoli je dálnice chráněna ploty, po exitu na Benešovice se na těleso dálnice dostalo stádo asi deseti divokých prasat. Zvířata pak vběhla přímo do cesty řidiči Škody Superb jedoucímu společně s manželkou v levém jízdním pruhu a auto ve vysoké rychlosti zasáhlo asi čtyři prasata.
     Auto těla prasat postupně nahrnulo pod sebe a jejich zbytky vypadaly spíše jako po výbuchu, krev i orgány byly doslova všude.
      Náraz ve vozidle odpálil oba přední airbagy, takže je s podivem, že řidič si zachoval chladnou hlavu, nezazmatkoval a dokázal vozidlo udržet v přímém směru jízdy, čímž zabránil nehodě, která by velmi snadno mohla mít i fatální následky. O řidičově mistrovství nakonec asi nejlépe svědčí dort, který cestoval na zadních sedačkách vozu. Je to neuvěřitelné, nejen posádka, ale dokonce i moučník totiž přežili bez úhony.

Náraz do divočáka

     Podívejte se sami, co může způsobit náraz pouze do jednoho prasete. Před měsícem mladé řidičce jedoucí ve voze Citroën směrem od Stříbra na Plzeň vstoupil do jízdní dráhy divočák. 
     Žena za volantem již nedokázala střetu zabránit. Náraz velikého kňoura na místě zabil a neovladatelné osobní vozidlo vyrazil ze silnice. Auto vjelo do příkopu, narazilo do svahu, odrazilo se zpět na vozovku, kde se pak ještě převrátilo.


 

 


     

Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.