Foto

Noční procházka, krádež masa i přehrabování se v popelnicích

Hned tři hledané osoby na sebe strážníky upozornily samy

9. listopadu 2020 13:36 , aktualizace 14:18

Městská policie

Partner článku – TUEBOR General Security

     Téměř tři kilogramy masa se pokusila v pátek ráno odcizit v prodejně ulici Karla Steinera osmadvacetiletá žena z jižních Čech. Zboží za víc jak pět set korun si místo do nákupního košíku nandala do svého batohu a u pokladny za něj nezaplatila. Pracovník ostrahy ji následně zajistil a předal strážníkům.
     Ti při dalším ověřování zjistili, že je žena pro policisty zájmovou osobou, proto ji hlídka městské policie dopravila na policejní oddělení státních policistů. 

     Páteční večer se nevydařil ani jednačtyřicetiletému Plzeňanovi, který se po osmé hodině večer procházel Tylovou ulicí. Setkal se totiž s hlídkujícími strážníky ze stanice Územně strážní služby, kteří v něm hned poznali osobu, o jejíž předání mají právní zájem policisté. 
     Hlídka muže zastavila a provedla lustraci jeho osoby v policejních evidencích. Výsledek strážníkům potvrdil, že se nemýlili, muž byl zajištěn a k dalším úkonům ho převezli na policejní oddělení.

     V sobotu kolem půl jedenácté v noci si zase hlídka strážníků všimla dvojice, která se na Husově náměstí v Plzni přehrabovala v popelnici. Muž jako důvod svého konání uvedl, že mu dovnitř spadly cigarety.
     Lustrací a následným prověřením v policejních evidencích strážníci zjistili, že i tento muž je v pátrání. Padesátiletý muž byl zajištěn a převezen k dalším úkonům na policejní oddělení.

Foto MP a KP

 


TUEBOR General Security

Ostraha objektů • Služba na akcích • Střežení VIP osob • Pulty centrální ostrahy • Projekty PZTS/EZS • Výjezdová jednotka v Plzni, Rokycanech, Sušici, Klatovech, Domažlicích i Tachově • Poradenská činnost