Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Pátrání

Pachatel se nám tři minuty po vydání článku sám přihlásil

Aktualizace článku: "Poznáte mě? Jsem frajer, co si troufne poprat se i se stromem!"

22. listopadu 2023 12:06 , aktualizace 12:38

Pátrání Vandalství

Aktualizace:

     Pachatel se nám tři minuty po vydání článku sám přihlásil, v tuto chvíli je na cestě na obvodní oddělení policie, kam se ke svému jednání jde přiznat.

Původní článek:

     Ani ne měsíc vydržela na náměstí T. G. Masaryka v Plzni nově vysazená lípa srdčitá, kterou byl symbolicky před oslavami 105. výročí vzniku Československa, nahrazen strom, který uhynul v důsledku neohleduplnosti osob, jež prostor za Památníkem národního osvobození v Plzni bohužel využívají jako toaletu.

     24. října byl uhynulý strom nahrazen novým, čemuž předcházela i příprava a kultivace znehodnocené zeminy. Bohužel lípu, která je naším historickým národním symbolem, si v nedávných dnech za cíl vybral vandal, který si na stromku zřejmě potřeboval dokázat svou sílu. Ten stromu ulomil korunu přímo nad dřevěným ochranným rámem.

     Tímto naprosto zbytečným vandalstvím se v současné době zabývají policisté. K poškození stromu došlo 20. listopadu krátce před desátou hodinou večer a svým jednáním pachatel způsobil škodu ve výši 16 tisíc korun. 

     "Je to pár dní zpět, co jsme oslavovali svobodu a demokracii. Nicméně ničení cizích věcí nemá s takovou svobodou vůbec nic společného, a to zejména, když jde o náš národní strom. Opravdu mě štve, že lípa u Tomáše G. Masaryka nevydržela ani jeden měsíc," uvedl k tomuto nepochopitelnému případu Michael Sinkule, zastupitel MO Plzeň 3.

      Policisté žádají o spolupráci všechny občany, kteří jsou schopni identifikovat muže na fotografii, aby se neprodleně přihlásili na nejbližší obvodní oddělení policie České republiky nebo zavolali na linku 158.

Pubec.cz

Hlavní činností firmy je zprostředkování prodeje, koupě, pronájmu a nájmu všech typů rezidenčních nemovitostí určených k bydlení nebo k rekreaci, ale též nemovitostí pro komerčním využití jako jsou výrobní areály, skladové haly, administrativní budovy a jiné.