Foto

Nožem odřezával oběšence a pak ho ještě resuscitoval

"Jestli chcete sebevraha", přijeďte si do Borského parku

15. dubna 2018 19:15 , aktualizace 21:21

Hrdina Městská policie Záchrana života

Partner článku – D.S.D. METAL plus


     V noci na dnešek kolem třetí ráno zavolal na linku 156 městské policie Plzeň mužský hlas, který operačnímu oznámil, že pokud chtějí sebevraha, mají si strážníci přijet do Borského parku.

     Operační strážník na místo okamžitě poslal hlídky, které do parku vjely vozidly a reflektory aut i osobními svítilnami začaly propátrávat prostor. Začal doslova boj s časem, kdy strážníci tušili, že volajícímu může jít o život.
     Naštěstí v krátké době jeden ze strážníků zahlédl nohy visící z jednoho ze stromů nedaleko plynové přečerpávací stanice.

     Strážníci vyběhli z vozu, jeden objal mužovo nohy a vyzdvihl ho do výšky, aby tak snížil tlak na jeho hrdlo. Druhý strážník vytáhl nůž a přeřízl látkový opasek na kterém muž visel.
     Strážníci muže položili na zem a zjistili, že nedýchá a netluče mu srdce. Dva strážníci zahájili okamžitou resuscitaci, zatímco třetí volal záchranou službu.
     Operátorka záchranné služby okamžitě zahájila TANR (telefonická asistovaná neodkladná resuscitace), kdy operátorka radí zasahujícímu laikovi jak postupovat. Strážníci tak na místě sami bojovali o mužův život, zatímco se jim na pomoc řítili záchranáři. Strážníkům se po chvíli podařilo u muže obnovit životní funkce a tím mu zachránit život.

     O tom, že strážníci svoji práci zvládli skvěle, svědčí, že muž začal dýchat sám a jeho srdce se opět rozběhlo. Činnost strážníků pochválil i mluvčí záchranné služby Martin Brejcha, který nám uvedl, že muže převzali již při vědomí, komunikujícího a transportovali ho do Fakultní nemocnice Lochotín na Emergency.      


D.S.D. METAL plus

Požádní ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.