Denně aktualizujeme Speciál o koronaviru pro Plzeňský kraj Odpovědi na všechny vaše dotazy: Zákaz všech návštěv nemocnic a akcí s účastí na 100 osob, uzavření škol, plošná karanténa tisíců lidí, zrušení Oslav osvobození, povinnost karantén, opatření PMDP, ale i mýty a fámy
Foto

Napadli a ještě se pokusili okrást policistu ve službě

Po dnešní noci skončil jeden policista na neschopence a pachatel střízliví v cele

neděle 23. února 19:57 , aktualizace 19:57

Zadržení pachatele

Partner článku – Bezpečnostní služba Sany Guard

     Včera večer došlo v Plzni v Bolevci v Nýřanské ulici k naprosto nepochopitelnému jednání. Nejprve zde došlo pouze k drobné dopravní nehodě, kterou přijeli šetřit dopravní policisté, jenže vše pak vše skončilo trestným činem, za který nyní pachateli hrozí několik let vězení.

     Děj na místě nám popsala očitá svědkyně: "Policista tam měl nějaký konflikt s tím řidičem. Ten muž chtěl asi utéct nebo co, to jsem ale neviděla přesně. Takový malý policista ho nějak zadržoval, ale v tu chvíli vyběhl z hospody starší chlap, podle mě s tím neměl vůbec nic společného a toho policajta dost hustě napadl. Mlátil ho i pěstí do hlavy, ale pak policajtovi z auta přiběhl na pomoc kolega. Byl tam hrozný zmatek a já se bála jít blíž."
     Následně po vyřešení konfliktu měl podle této svědkyně ještě druhý policista zjistit, že jeho zraněnému kolegovi měl kdosi z přítomných lidí ukrást mobilní telefon, který mu během rvačky vypadl.
     "Jak jsem říkala, byl tam hrozný zmatek a hodně opilých. To už tam byla další policejní auta a spousta policistů. Ten mobil tam hledali a pak se našel uvnitř hospody na záchodech, schovaný v zásobníku na ručníky," doplnila ještě svědkyně s tím, že ten útočník měl celý večer pít v té hospodě.

      Mluvčí policie nám dnes dopoledne včerejší napadení kolegy potvrdila s tím, že útočníka policisté na místě zadrželi a dechová zkouška u něj potvrdila 1,6 promile alkoholu. Vyšetřování případu převzali kriminalisté. Útočník narozený v roce 1956 je momentálně umístěn do policejní cely a policisté případ šetří podle § 325 jako Násilí proti úřední osobě.
     Dle našich informací policista utrpěl pohmožděniny obličeje, zranění krční páteře a nachází se v pracovní neschopnosti.

Foto: Ilustrační

Bezpečnostní služba Sany Guard

Ostraha objektů • Pult centralizované ochrany • Montáže EZS a EPS • Patrolovací služba • Přeprava finančních hotovostí a cenin • Pořádková služba • Poradenská služba v oblasti zabezpečení osob a majetku • Recepční a úklidové služby.