Pokus o vraždu - soud dnes poslal útočníka do vazby

Pachatel podřízl oběť střepem z půllitru, pak z místa uprchl

pondělí 3. srpna 17:19 , aktualizace 17:19

Partner článku – Alfa Tactical

Aktualizujeme:

     Dnes dopoledne proběhlo u klatovského soudu vazební jednání a soud vyhověl návrhu státního zástupce na vzetí obviněného do vazby. Eskorta tedy po skončení soudu převezla třiatřicetiletého muže do Věznice Plzeň, kde si počká na soud.

Původní článek:

     V noci z pátku na sobotu kolem půlnoci došlo u baru v Křižíkově ulici v Nýrsku k pokusu vraždy."Podle toho, co tam říkali lidé venku, tak měl jeden chlap na druhého zaútočit půllitrem, udeřit ho do hlavy a pak mu ještě střepem udělat řezné rány," uvedl nám svědek s tím, že pachatel po útoku z místa uprchl.

      Bohužel situace byla ale ještě horší, než se svědek domníval. Střep totiž muži zasáhl krkavici, což je je největší krční tepna. Samozřejmě okamžitě nastalo silné krvácení, muž byl bezprostředně ohrožen na životě a hrozilo mu vykrvácení v řádu minut.
     "Naštěstí čtyřiačtyřicetiletému zraněnému do příjezdu záchranářů poskytli první pomoc svědci incidentu, kteří také zavolali na tísňovou linku.
     Na místo byly operačním důstojníkem vyslány dostupné hlídky policie, které po příjezdu začaly okamžitě pátrat po pachateli. Velké díky patří přítomným svědkům, kteří policistům muže popsali a upřesnili směr, kterým podezřelý měl utíkat.
     Policisté na základě svědeckých výpovědí a stop určili ubytovnu, ve které se podezřelý mohl ukrývat, a v jednom z bytů ho poté také zadrželi,"
popsala situaci na místě mluvčí policistů.

      Život muži nakonec zachránil velmi rychlý příjezd záchranářů, kteří krvácení zastavili, ale vzhledem k rozsahu zranění museli přivolat Leteckou záchrannou službu. Na místo tak vyrazili i hasiči, kteří nasvítili plochu fotbalového stadionu a připravili ji na přistání vrtulníku LZS.
    Boj o život muže na místě záchranářům také velice komplikovalo větší množství velmi opilých osob, které sice záchranáře nenapadaly, ale ve snaze pomoci se vměšovaly do jejich zásahu. Přesto všechno se záchranářům podařilo muže udržet při životě a následně ho v kritickém stavu předat kolegům z Letecké záchranné služby, kteří ho transportovali do Fakultní nemocnice Plzeň na Emergency. 

     Na místo dorazili krajští kriminalisté, tedy ti, kteří šetří ty nejzávažnější případy, včetně vražd. "Případ si na základě věcné příslušnosti převzala výjezdová skupina Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje, která ve věci provedla všechny potřebné úkony trestního řízení a zajistila důkazní prostředky," pokračovala mluvčí policie. Po ukončení ohledání místa kriminalisty pak ještě hasiči zlikvidovali krevní tratoliště.

     Dnes vrchní komisařka odboru obecné kriminality předala 33letému muži usnesení o zahájení trestního stíhání pro zločin vraždy ve stadiu pokusu. Zároveň dnes bude státnímu zástupci podán podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby.

     Na žádost kriminalistů o případu informujeme až dnes, tedy po výsleších hlavních svědků a po sdělení obvinění pachateli.     

Foto: Ilustrační     

Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.