Obchody, restaurace i služby otevřou ve čtvrtek

Vláda dnes dopoledne jednohlasně rozhodla o opětovném otevření i malých provozoven

29. listopadu 2020 10:33 , aktualizace 10:59

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Dnes dopoledne proběhlo velmi očekávané zasedání vlády, kde bylo jednohlasně rozhodnuto, že Česká republika přejde ve čtvrtek 3. prosince ze stupně číslo 4 na stupeň číslo 3. Otevřou se tak i malé obchody, služby a restaurace, ale vše za přísných epidemiologických opatření. Ve všech provozovnách například bude platit pravidlo, že jedna osoba musí mít prostor patnáct metrů čtverečních plochy. Zároveň ve čtvrtek také skončí zákaz vycházení a zákaz konzumace alkoholu na veřejných místech.
     Povinnost nosit roušku či mít jinak zakrytý nos a ústa dále platí ve všech vnitřních prostorech a ve vybraných veřejně přístupných místech.

     Pro restaurace bude platit, že mohou mít otevřeno od 6 do 22 hodin, u stolu budou moci sedět pouze čtyři lidé a celková obsazenost restaurace bude moci být pouze 50%.


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.