Video

Šestnáctiletý s jednadvacetiletým zbili oběť do bezvědomí

Loupež v Plzni - přinášíme rozhovor s vyšetřovatelkou případu

středa 20. února 14:39 , aktualizace 17:09

Cizinci Loupež Napadení

Partner článku – Alfa Tactical

     V lednu jsme informovali o případu, kdy byl u silnice v Mikulášské ulici nalezen mladý muž v bezvědomí.
     Svědek nám tehdy uvedl, že v pátek 30. prosince kolem půl desáté večer slyšel dívčí křik směrem od nádraží směrem na Mikulášské náměstí, pak z okna viděl běžet kluka a za ním dva další, kteří na toho prvního hulákají. "Byla slyšet i nějaká rána. Seběhl jsem dolů, u silnice ležel kluk, byli tam u něho již nějací lidé a čekali na příjezd sanitky a policie," řekl nám tehdy svědek.
     Na první pohled vypadal rozsah zranění Slováka narozeného v roce 1990, jako kdyby ho přejelo auto, ale nakonec se ukázalo, že ho takto zřídili zatím neznámí útočníci. Napadený muž skončil ve vážném stavu hospitalizovaný v nemocnici.


Případ převzala kriminálka

     Přivolaní policisté na místě zjišťovali prvotní informace k události a propátrávali okolí místa incidentu. Vyšetřování převzali kriminalisté, místo zadokumentovali a zajistili maximální počet stop. S využitím všech dostupných prostředků a sil postupně mapovali průběh celého incidentu, prověřovali veškeré okolnosti a hledali svědky i za pomoci výzvy v našem zpravodajství.
     Plzeňští kriminalisté na vyřešení tohoto případu pracovali velmi usilovně a získané poznatky je přivedly na stopu skupině osob. Zjistili, že nejprve s poškozeným měla slovní rozepři celá tato skupinka, a od té se pak oddělili dva muži, kteří následně fyzicky napadli poškozeného. 
     "Způsobili mu zranění, které si vyžádalo lékařské ošetření v nemocničním zařízení a následnou hospitalizaci. Během fyzického incidentu poškozený přišel nejen o krabičku cigaret, ale i o peněženku s obsahem finanční hotovosti, kterou měl při sobě," sdělila nám dnes vyšetřovatelka případu.

Při zadržení byl bonus navíc

      "Během procesních úkonů v trestním řízení jsme zadrželi dva muže, jednadvacetiletého a šestnáctiletého. Při zadržení staršího muže jsme odhalili další osobu, která se v domácnosti zadrženého ukrývala. Jednalo se pohřešovanou mladistvou dívku, která byla na místě zajištěna a předána zpět do výchovného zařízení," dál popisovala vyšetřovatelka
     Před pár dny tato vyšetřovatelka kriminální policie zahájila trestní stíhání jednadvacetiletého muže, kterého obvinila ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupež v jednočinném souběhu s přečinem výtržnictví spáchaných formou spolupachatelství a dále zahájila trestní stíhání mladistvého šestnáctiletého, kterého obvinila ze spáchání provinění loupeže v jednočinném souběhu s proviněním výtržnictví spáchaných formou spolupachatelství.
     Oba muži se obdobného jednání dopustili i v minulosti a byli za své skutky pravomocně odsouzeni trestním opatřením. Mladistvý pachatel se v současné době nachází ve vazbě. Druhý pachatel je stíhán na svobodě. 

Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.