Foto

Obojky, tuňák nebo čokolády

Zloději mají i o Vánocích různé chutě, jeden se dokonce popral s obsluhou

27. prosince 2019 12:21

Alkohol Cizinci Krádež

Partner článku – Bezpečnostní služba Sany Guard

Makedonec kradl obojky

     Zvláštní vkus při krádeži projevil v neděli 22. prosince po druhé hodině odpoledne cizinec, podle našich informací Makedonec, který kradl v prodejně Hornbach v Plzni. Pokladní zónou se totiž pokusil pronést několik obojků pro psy v celkové hodnotě přibližně osm tisíc korun.
     Zloděj byl na místě zadržen a převzali si ho policisté, kteří případ řešili ve zkráceném přípravném řízení. Zloděj tak před soudem stanul již druhý den na večer.

Tuňáka prý kradl kvůli dětem

    Den před Štědrým dnem se jiný zloděj pokusil pronést pokladní zónou supermarketu v Plzni na Lochotíně bez zaplacení krabici s tuňákem v celkové hodnotě 1750 Kč.
    Tento pokus o krádež neušel pozornosti pracovníka ostrahy, který muže zadržel a na místo přivolal strážníky.
     "Pětatřicetiletý Plzeňan tvrdil, že kradl proto, aby zboží mohl vzápětí prodat a koupit svým dětem dárek," uvedla tisková mluvčí strážníků.
     Hlídka městské policie, která byla zavolána na místo, následně lustrací zjistila, že je muž v pátrání a byl proto předán policistům k dalším úkonům.

Kvůli čokoládě se popral s obsluhou

     Na štědrý večer před půl jedenáctou večer byla hlídka městské policie vyslána na čerpací stanici OMW v ulici U Prazdroje, kde mělo dojít ke konfliktu obsluhy s mužem, podle našich informací Slovákem, který chtěl odcizit čokoládové tyčinky.
     "Obsluha čerpací stanice sedmadvacetiletého muže vyzvala, aby zboží uschované pod bundou buďto vrátil nebo zaplatil," popsala tisková mluvčí strážníků.
     Zloděj byl ale rozhodnut z místa i s lupem odejít a došlo ke konfliktu, při kterém mu kradené zboží vypadlo zpod bundy. Poté zloděj z místa utekl.
     Díky podrobnému popisu se zloděje podařilo hlídce psovodů městské policie v krátké době vypátrat a zajistit ve Švihovské ulici.
     "Cizinec hlídce městské policie uvedl, že o ničem neví, je uživatelem drog a je pod vlivem návykové látky. Dechovou zkouškou byla muži navíc naměřena hodnota 2,41 promile alkoholu," doplnila mluvčí strážníků.

Foto MP

 


Bezpečnostní služba Sany Guard

Ostraha objektů • Pult centralizované ochrany • Montáže EZS a EPS • Patrolovací služba • Přeprava finančních hotovostí a cenin • Pořádková služba • Poradenská služba v oblasti zabezpečení osob a majetku • Recepční a úklidové služby.