Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

Agresora na dálnici zastavila až namířená pistole

Kriminalisté ukončili šetření velmi vyhroceného konfliktu na dálnici D5

úterý 16. ledna 16:10 , aktualizace 19:34

Napadení Policie Právo Zbraně

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři


     V loňském roce jsme informovali o těžko pochopitelném případu, který je v zahraničí označován jako takzvaná "road rage", tedy násilný konflikt mezi řidiči v dopravě. Vše tenkrát skončilo, až když napadený řidič pohrozil útočníkovi legálně drženou střelnou zbraní.
     Psali jsme, že policie šetří jednání obou účastníků a pochopitelně se tedy rozběhly diskuze, zda bylo vytažení pistole oprávněné či nikoli.
     Případ zaujal velké množství našich čtenářů a my jsme proto slíbili, že ho budeme dále sledovat. Nyní kriminalisté uzavřeli vyšetřování a my vás tak můžeme seznámit s výsledky.

K čemu tehdy na místě došlo?

     V pátek 4. srpna kolem půl dvanácté dopoledne začal řidič vozu Ford v úseku mezi 31. a 35. kilometrem dálnice z neznámého důvodu opakovaně vybrždovat vozidlo Toyota, až ho zcela zastavil. Následně vystoupil ze svého vozu, řidiči Toyoty začal nadávat a vyzývat ho, aby vystoupil. Když se tak nestalo, začal do jeho vozu kopat, urazil mu zrcátko a v poškozování vozu pokračoval až do chvíle, kdy ho zastavila namířená zbraň v rukou napadeného řidiče.

     Agresivní řidič sice přestal poškozovat vůz druhého muže, zjevně se ale cítil v právu, a tak se s celou událostí obrátil na policii s tím, že mu řidič Toyoty vyhrožoval zbraní.

     Co vše uvedl a proč se cítil v právu, si můžete sami přečíst v jeho výpovědi:

     Mluvčí policie nám tenkrát uvedla, že v případě pětatřicetiletého útočníka policisté zahájili úkony trestního řízení pro možné podezření ze spáchání hned tří trestných činů, a to z obecného ohrožení, výtržnictví a poškození cizí věci, ale také, že prověřují i jednání sedmatřicetiletého řidiče z vybržďovaného vozu. 

Výsledky vyšetřování

    "Pětatřicetiletý řidič na dálnici D5 ohrožoval život a zdraví řidiče vozidla Toyota a současně dalších nejméně devíti řidičů tím, že svým vozidlem Ford předjížděl v levém jízdním pruhu rychlostí vyšší než 130 kilometrů vozidlo Toyota, před které se zařadil a poté začal bezdůvodně prudce brzdit až téměř do zastavení.
     Na to musel řidič Toyoty zareagovat okamžitým úhybným manévrem do pravého odstavného pruhu, aby se nestřetl s Fordem. Vybrždění řidiče Toyoty proběhlo celkem čtyřikrát na několika úsecích této dálnice a na závěr řidič Fordu zcela zastavil v pravém jízdním pruhu, čímž donutil zastavit i vybržďovaného. Na to řidič Fordu z vozu vystoupil a začal se dobývat k řidiči Toyoty, kopal mu do dveří, utrhl kliku, bouchal pěstí do levého zpětného zrcátka, které následně utrhl a odhodil.
     Vyšetřovatel proto zahájil trestní stíhání a obvinil tohoto pětatřicetiletého muže ze spáchání zločinu obecného ohrožení, zločinu vydírání, zločinu těžkého ublížení na zdraví ve stádiu pokusu, přečinu výtržnictví a přečinu poškození cizí věci,"
uvedla nám dnes mluvčí policie.

Napadený řidič zbraň použil legálně

     Jak jsme již uvedli, celý konflikt skončil tím, že řidič Toyoty vytáhl legálně drženou zbraň a pohrozil s ní útočníkovi. Dle našeho očekávání se potvrdilo, se ničeho nedopustil a jednal v mezích nutné obrany. "V této věci byly taktéž zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu nebezpečné vyhrožování, nicméně po kompletním prověřování veškerých okolností byla trestní věc odložena, neboť ve věci nejde o podezření z trestného činu," dokončila mluvčí policie.


 

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.