Obří pěstírna drog zlikvidována. Zásahová jednotka zaútočila na Dobřanské mlýny.

VELKÁ FOTOGALERIE Policisté skoro deset hodin likvidovali pěstírnu marihuany a na zabavený materiál museli nechat přistavit kamion

24. září 2014 10:51

Drogy

Před dvěma týdny jsme se mohli účastnit jedné z největších drogových akcí Policie ČR na území Plzeňska. Policisté pak na nás měli jen jedinou prosbu, s vydáním článku počkat, abychom nenarušili vyšetřování, což považujeme za samozřejmé. Není důležité kdo a jak rychle vydá článek, důležité je, aby pachatel byl dopaden, usvědčen a potrestán.


„Středočeští a kladenští kriminalisté po dobu několika měsíců sledovali a monitorovali pohyb jedenácti mužů. Kriminalisté postupně získali a vyhodnotili informace a měli tak důvodné podezření, že osoby páchají trestnou činnost v oblasti pěstíren konopí. Ve čtvrtek 11. září dopoledne kriminalisté z Kladna a Krajského ředitelství policie Středočeského kraje v součinnosti s dalšími složkami Policie ČR zadrželi skupinu všech jedenácti osob. Zadržení proběhlo standardním způsobem, za přítomnosti zásahové jednotky. Skupinu tvořilo osm cizích státních příslušníků a tři Češi.“ popsala akci policejní tisková mluvčí.

I zkušení kriminalisté byli překvapeni rozlohou této pěstírny, ve spodní části budovy byla skoro desítka hal, které byly profesionálně vybaveny klimatizací, lampami a vším dalším k pěstování marihuany. Byla zde postavena i kuchyně, koupelna a toeleta, aby „zahradníkovi“ nic nechybělo a z budovy nemusel vycházet. Nechyběly ani rozvodové desky velikosti skříní, které zabezpečovaly rozdělení elektrického proudu, kradeného přímo ze sítě.

„Zajistili jsme více než tisíc kusů rostlin konopí ve stádiu růstu. Zajištěna byla také sušina konopí v počtu řádově desítek kilogramů. V současné době je kvalita sušiny zkoumána experty z odvětví chemie.“ doplnila ještě tisková mluvčí středočeské policie na náš dotaz na odhalené množství.

Na otázku, co je nyní se zadrženými osobami, nám pak sdělila: „Kriminalisté zahájili trestní stíhání proti všem osobám. Muži jsou důvodně podezřelí ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Za takové protiprávní jednání hrozí pachatelům trest odnětí svobody až pět let. Vzhledem ke skutečnosti, že tuto trestnou činnost páchali ve velkém rozsahu, může být trest odnětí svobody až ve výši deseti let. Není vyloučeno, že v průběhu vyšetřování se právní kvalifikace může změnit. Proti osmi osobám je trestní stíhání vedeno vazebně.“


Všimněte si prvních "žlutých" fotografií. Tento efekt vyvolává focení pod lampami zajišťujícími rychlý růst rostlin.


KRIMI PLZEŇ děkuje a blahopřeje středočeským kriminalistům za perfektně odvedenou práci