Foto

Odchyt hada, bitka na Americké i rozbité okno

Strážníci měli napilno nejen s plzeňskými opilci

Zvířata

     Kromě klasického odchytu psů odchytávali strážníci městské policie za poslední tři dny i neobvyklá zvířata, která byla poté předána do péče pracovníka Záchranné stanice živočichů v Zábělské ulici.
     V pátek odpoledne zasahovala hlídka městské policie ze skupiny pro odchyt zvířat na Slovanech v ulici Stanka Vodičky.
     Na městskou policii se obrátil obyvatel místního domu, který na trávníku svého pozemku objevil plazícího se hada. Strážníci zjistili, že jde o užovku – Elephe obsoleta quadrivittata, jíž následně pomocí háku odchytili. Komu by patřila, se nezdařilo na místě zjistit.
     Do záchranné stanice živočichů odvezli strážníci také želvu nádhernou. Její nález ohlásil na městskou policii v neděli mladý muž z Rakovnicka. Našel jí na břehu řeky Radbuzy, pod mostem Milénia a nikdo se k ní nehlásil.

Bitka v centru

     Vzájemné potyčky dvou mladíků na chodníku na Americké třídě si v sobotu v noci všimli psovodi městské policie, kteří projížděli kolem. Spor dvojice se snažil přitom uklidnit ještě třetí přítomný mladík.
     Zatímco jeden mladík svého jednání na výzvu strážníků zanechal, druhý se ho snažil stále napadat. Zakročit proti agresivitě mladíka musel nakonec i druhý z psovodů. Jelikož ani na jeho výzvu mladík nepřestal být agresivní a naopak se rozeběhl proti strážníkovi a hrozil, že ho napadne, byl za pomoci hmatů a chvatů zpacifikován, skončil s pouty na rukou.
     Během projednávání vyšlo najevo i kdo koho napadl. K žádnému zranění nedošlo a napadený nechtěl dál nic řešit. Záležitost týkající se neuposlechnutí výzvy byla se sedmnáctiletým mladíkem vyřešena pokutou.

Rozbité okno na konečné tramvaje

      K úmyslnému rozbití okna v budově sloužící jako zázemí pro řidiče tramvají mělo dojít v sobotu na konečné tramvajové linky na Světovaru.
     Podle popisu se jak podezřelého, tak i jeho společníka, kterým měl být doprovázen, podařilo najít. Strážníci je zastihli v jednom z krytých přístřešků zastávky. Muži, jež jsou strážníkům známí z předchozích činností, uvedli, že chtěli za budovou pouze přespat.
     Svědek ale toho, který okno rozbil, poznal a popsal, že nejdříve měl dotyčný štěrk z kolejiště házet po druhém muži a následně ho hodit proti zasklenému oknu. Záležitost bude podstoupena k dořešení správnímu orgánu.

Opilec poškodil motorku

     V pátek v podvečer řešila hlídka městské policie ve Vrchlického ulici záležitost opilého muže, který měl na lavičce ve svém stavu vzbuzovat veřejné pohoršení. Dechovou zkoušku, ke které byl vyzván, se u něj kvůli silné opilosti nepodařilo zdárně provést. Nohy devětačtyřicetiletého cizince dostatečně nenesly a ve svém stavu ohrožoval svůj život a zdraví.
     Proto bylo rozhodnuto, že bude převezen k vystřízlivění na záchytku. Při čekání na speciálně upravené vozidlo opilý muž zavrávoral a povalil stojící motocykl na zaparkované vozidlo, čímž oboje poškodil. Na místo museli proto dorazit ještě policisté, kteří si záležitost převzali k dalšímu šetření. Muž byl dopraven k vystřízlivění na záchytku.
     Do stejného zařízení převezli strážníci o dva dny později muže, který si ustlal na lavičce v Sokolovské ulici. Dotyčný se nebyl schopen vzhledem k dost podroušenému stavu udržet ani vsedě.

Foto: MP