Foto Video

Odhalená pěstírna konopí a výrobna hašiše

Rozsáhlou pěstírnu zajistili policisté v rodinném domě

23. května 2018 15:03 , aktualizace čtvrtek 24. května 19:04

Drogy

Partner článku – Prestol Holding


     Kriminalistům se na základě provedeného vlastního šetření povedlo odhalit rozsáhlou pěstírnu rostlin konopí obsahujících účinnou látku THC.
     Muž měl nejméně v průběhu loňského a letošního roku v rodinném domě pěstovat velké množství rostlin konopí, nejméně ve 4 sklizních, a to tzv. indoor způsobem. Z rostlin měl poté vyrábět hašiš tzv. mokrou cestou.

     "V úterý 15. května kriminalisté zadrželi 45letého muže přímo v jeho v rodinném domě. Na základě příkazu soudu byla provedena domovní prohlídka za použití služebního psa, při které zjistili, že v několika místnostech za pomoci kompletního pěstebního a elektro zařízení, chemikálií a dalších předmětů docházelo majitelem domu k neoprávněnému pěstování rostlin konopí za účelem získání účinné látky THC.
     Policisté při domovní prohlídce a jiných prostor a pozemků zajistili celkem 122 kusů živých rostlin, kdy některé z nich dosahovaly až do výšky 1 metru.
     Mimo jiné zajistili také nejméně 2,5 kilogramu sušiny této rostliny, 450 gramů hašiše, 3 pěstební stany a další vybavení určené pro pěstování.
     Zajištěné rostliny a věci byly zaslány na expertízu ke znaleckému zkoumání,"
uvedla tisková mluvčí policie.

     Do výpovědi muž uvedl, že vše co sklidil, použil pro svoji vlastní potřebu a ze sklizně dělal i mastičky.
     Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy.

Foto a video: PČR

Prestol Holding

revitalizace panelových domů • rodinné a bytové domy • monolitické železobetonové konstrukce • developerská činnost