Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Pohotová reakce školáka zabránila větším škodám

Oheň v bytovém domě ohlásil teprve jedenáctiletý Igorek

1. února 2023 15:24 , aktualizace 15:24

    Včera jsme informovali o požáru rekonstruovaného domu v Hálkově ulici v Plzni. Požár se naštěstí obešel bez zranění a vyšších škod, vše ale mohlo dopadnout mnohem hůře, nebýt pohotového chlapce.
    Ohně v okně budovy si totiž jako první všiml cestou ze školy teprve jedenáctiletý Igorek, který zachoval velmi pohotově, okamžitě běžel domů a oznámil požár svému tatínkovi. Ten ihned začal s likvidací požáru pomocí hasicího přístroje a zároveň volal na tísňovou linku hasičů.

     Malému Igorkovi za jeho pohotovou reakci a perfektní zvládnutí situace za celou redakci srdečně gratulujeme.


Původní článek:

Požár domu

    V úterý před půl druhou odpoledne vyjížděly tři jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů do Hálkovy ulice v Plzni, kde došlo k požáru okenního rámu v chodbě ve třetím patře rekonstruovaného bytového domu, z něhož hořící kusy padaly i na balkon pod ním.
    Požár byl v krátké době lokalizován a uhašen, nedošlo tedy ani ke zranění osob, ani k vyšším škodám na majetku.

    Podle tiskového mluvčího hasičů byl příčinou požáru nedopalek cigarety. Ten podle našich informací někdo típl do montážní pěny utěsňující bednění okna, odkud se požár rozšířil na samotné bednění, rám okna a parapet. toho podle našich informací chytil parapet okna a požár se rozšířil.

Foto KP a HZS

D.S.D. METAL plus

Požární ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.