Foto Video

Čtvrtý stupeň požárního poplachu - oheň zasáhl plochu 3000 metrů čtverečních

Pokračování: Ohnivé inferno v Plzni - hala v Přeštické ulici se v plamenech zhroutila

17. září 2020 20:24 , aktualizace pátek 18. září 11:33

Hasiči

Partner článku – D.S.D. METAL plus

Aktualizováno:

     Hasiči museli vyhlásit třetí stupeň požárního poplachu, a pak dokonce i čtvrtý, tedy ten nejvyšší, respektive mimořádný. 
     Hasiči dostali plameny pod kontrolu až kolem půl desáté večer. Z důvodu blízkosti železniční trati byl provoz na trase Plzeň - Klatovy přerušen. Podle tiskové mluvčí policie si šetření případu převzali kriminalisté a na místo míří policejní vrtulník, který bude situaci monitorovat ze vzduchu.
     Podle posledních zpráv pokud vše půjde dobře, tak ve třiadvacet hodin bude zprovozněna trať na Klatovy.

Původní, doplněný článek


     Profesionální i dobrovolní hasiči z celé Plzně právě zasahují v Přeštické ulici u požáru haly v areálu nevyužívaných budov bývalého cukrovaru, později podniku Potraviny. Při příjezdu hasičů byla již celá budova v plamenech a v průběhu hašení došlo k jejímu zhroucení.
     V současné chvíli není jisté, jak požár vznikl, ale tento areál je již delší dobu pověstný častými požáry, založenými ve většině případů nedbalostí bezdomovců, kteří zde neoprávněně přespávají. Tato konkrétní hala byla podle svědků plná plastových přepravek.
     Zjistit, zda se v budově někdo nalézal v současné době není možné, průzkum bude proveden až po lokalizaci a uhašení požáru.


     "Požár zasáhl plochu 3000 metrů čtverečních a kvůli selhání hydrantové soustavy museli hasiči zajistit kyvadlovou dopravu hasební vody," uvedl tiskový mluvčí hasičů, který je na místě a doplnil, že škoda je 1,5 milionu korun, zatímco uchráněná hodnota je 40 milionů. 
     Na místě momentálně zasahuje osmnáct jednotek hasičů, policisté uzavřeli prostor a dohlížejí na trasu pro dopravu vody. Doprava na magistrálu U Trati je ve směru do centra svedena do jednoho pruhu.


 


D.S.D. METAL plus

Požádní ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.