Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách

Falešní řemeslníci v Plzni na Slovanech okradli seniorku o šperky i peníze

Policie důrazně varuje před podvodníky, kteří se snaží vloudit do bytů důvěřivých osob

Autor: Petr Novák středa 27. března 12:30 , aktualizace 12:40

Krádež Podvodníci


     Starší ženu žijící ve Francouzské ulici v Plzni v sobotu 9. března kolem jedenácté hodiny dopoledne před domem oslovili dva muži s cizím přízvukem, kteří se představili jako řemeslníci, kteří v domě mají instalovat nová světla a vysvětlili ženě, že by se potřebovali podívat k ní do bytu, aby montáž naplánovali.
     Jak již asi tušíte, žena údajné řemeslníky do domu a pak i do svého bytu vpustila, a bohužel na to i doplatila.

     "Podle dosud zjištěných skutečností navštívili dva dosud neznámí muži starší ženu a pod záminkou prodeje a montáže stínící techniky se jí vloudili do bytu. Následně využili její chvilkové nepozornosti a z jednoho pokoje jí odcizili šperky a finanční hotovost ve výši 55 tisíc korun. Celkem způsobili poškozené škodu přes 80 tisíc korun," popsala tisková mluvčí policie s tím, že policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádeže i porušování domovní svobody a po pachatelích intenzivně pátrají.

Policie varuje:

     Podvodníci využívají různé záminky a lsti, aby se dostali k vašim penězům. Nedůvěřujte neznámým lidem a nevpouštějte nikoho cizího do svého bytu. Zvoní-li u vás opravář, pracovník úřadu či jiných služeb, nechte si předložit jeho služební průkaz, nebo ještě lépe zavolejte na úřad nebo instituci, na kterou se pracovník odvolává. V případě jakýchkoliv pochybností trvejte na tom, že o nabízenou službu nestojíte.
     Nepodvolujte se ani nátlaku ze strany cizích lidí například k podpisu různých dokumentů, vše si nejprve v klidu a pečlivě promyslete.

Foto ilustrační


BYTOVÝ DŮM SLOVANSKÁ

POHODLNÉ BYDLENÍ V CENTRU PLZNĚ – Výborná lokalita ve všech ohledech Projekt výstavby bytového domu na Slovanské v Plzni zúročuje výhody malé vzdálenosti do městského centra a zázemí městské čtvrti Slovany.