Vnučka okradla svojí babičku o celoživotní úspory

S platební kartou babičky vyrazila podařená vnučka do kasína

úterý 8. ledna 16:12 , aktualizace 16:49

Krádež

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     O zřejmě celoživotní úspory připravila mladá žena vlastní babičku.
     V polovině loňského října vzala žena své babičce její bankovní kartu, ze které neoprávněně vybrala finanční hotovost tři tisíce korun. Babička tuto krádež ale odhalila, nechala si svojí kartu zablokovat a dala si od banky poslat novou.
     Toho však podařená vnučka využila, a když v doručené poště objevila dopis s novou platební kartou adresovaný pro její babičku, odcizila ho a pak si obdobným způsobem získala ještě PIN.
     Z karty pak 28letá žena provedla na čtyři desítky výběrů z různých bankomatů a na desítku plateb u obchodníků nebo také v kasinu. Celkem tak své babičce způsobila škodu necelých 110 tisíc korun.
     "Když 74letá žena zjistila škodu na svém bankovním účtu, celou věc oznámila na policii. Karlovarští kriminalisté zahájili proti 28leté ženě trestní stíhání a obvinili ji ze spáchání přečinů Porušení tajemství dopravovaných zpráv, Neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a Krádež. Obviněné ženě tak v případě prokázání viny hrozí až pětiletý trest odnětí svobody," uvedla tisková mluvčí policie.

Foto ilustrační

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.