Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

Naprosté zvěrstvo - Slaiko vsunul ženě do vaginy petardu a odpálil ji

"Byla tam tma, chtěl jsem si posvítit zapalovačem, najednou to začalo hořet a pak to vybouchlo," tvrdil dnes Ukrajinec před soudem

Autor: Karel Aleš středa 15. května 18:22 , aktualizace čtvrtek 16. května 11:29

Cizinci Napadení Vražda

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři


     Dnes ráno byl již podruhé před Krajský soud v Plzni předveden šestatřicetiletý Ukrajinec Oleksandr Slaiko, který 30. září minulého roku ve večerních hodinách spáchal naprosto otřesný čin na své manželce.

     Podle obžaloby měl Oleksandr Slaiko v místě svého bydliště na ubytovně v Kožlanech svázat svoji manželku lepicí páskou, aby jí znemožnil obranu, a následně jí do genitálu zasunout petardu a tuto zapálit, ačkoliv musel vědět, že výbuch petardy může poškozenou usmrtit.
     V důsledku výbuchu petardy utrpěla poškozená rozsáhlá zranění v oblasti pochvy, přičemž musela být podrobena akutní operaci ve Fakultní nemocnici Plzeň, a jen díky včasné a vysoce specializované lékařské pomoci nedošlo ke smrti ženy v důsledku krevní ztráty z mnohočetných trhlin poševní stěny. 

    Státní zástupce Oleksandra S. viní zločinu vraždy zvlášť surovým nebo trýznivým způsobem ve stadiu pokusu a navrhuje, aby v případě uznání viny byl obžalovanému uložen trest odnětí svobody na 20 let se zařazením do věznice se zvýšenou ostrahou a trest vyhoštění na dobu neurčitou. 

    Obžalovaný dnes u soudu tvrdil, že celý incident byla jen nešťastná náhoda. Na otázku, jak k celé situaci došlo, odpověděl: "Manželka se odstěhovala pryč hned po dovolené v Egyptě, kde zjistila, že si píšu s jinou ženou. To bylo v polovině září. Ten den přijela na návštěvu, uvařil jsem romantickou večeři, připravil na stůl dvě skleničky a sekt. Pak jsem jí navrhl, že si budeme hrát.
     Svázal jsem ji ruce páskou a do pusy jí dal hadr a přelepil ho také páskou. Říkala, že nemá chuť, ale vysvětlil jsem ji, že všechno bude v pořádku a nebránila se. Pak jsem ji vložil tu petardu dovnitř a po tom, co zopakovala, že nechce, jsem chtěl petardu vyndat. V místnosti ale byla tma, tak jsem se rozhodl si posvítit zapalovačem a najednou to začalo hořet a pak to vybouchlo."

     Na otázku soudce, proč se rozhodl do ženy vložit petardu odpověděl, že chtěl hrátky udělat reálnější, živější. Na další otázku soudce, proč si nerozsvítil v místnosti obžalovaný odpověděl, že ho to nenapadlo, ale zapalovač měl po ruce. Dále pak uvedl, že ke zranění na levém spánku žena přišla při pádu ve sprše, kam se šla omýt po výbuchu petardy. Do nemocnice ji odvezl sám autem, v domnění, že kdyby zavolal sanitku, stejně by se nedomluvil. V nemocnici zavolal strážné, kteří pro ženu přivezli vozík a okamžitě ji pomohli vyhledat lékařskou pomoc. 

     Zraněná žena předtím odmítala vypovídat, dnes se ale rozhodla u soudu vyjádřit. Velice rozrušená, s třesoucíma se rukama a slzami na tvářích zvládla plynule popsat průběh jejich vztahu i odpovědět na otázky soudního senátu.
     Zmínila, že jejich vztah nikdy nebyl šťastný, obžalovaný byl neustále s něčím nespokojený, v minulosti ji pravidelně bil pěstmi do těla a hlavy, to vše za střízliva. Potvrdila, že odešla po té, co zjistila, že si její manžel píše s jinou ženou a z důvodu plánování rozchodu odvezla jejich malého syna v červenci k babičce, aby zajistila jeho bezpečí. Syn jí ale prosil o udobření se s otcem a žena se rozhodla dát svému muži šanci.

     Důvod její návštěvy u Slaika 30. září loňského roku bylo vyzvednutí si dokladů. Při té příležitosti si manželé promluvili o celé situaci, kdy žena znovu zmínila, že pokud se chování Slaika k ní zlepší, začne přemýšlet o znovu obnovení vztahu.

     "Měli jsme sex, ano. On mi pak usmažil vajíčka a když jsem jedla, náhle mě udeřil nad levé oko u spánku, tekla mi z toho krev. V ten moment jsem už začala brečet a on navrhl, že si budeme hrát. Nechtěla jsem, několikrát jsem mu to řekla, ale neviděla jsem smysl v tom, že bych se mu měla bránit. Křičela jsem. Měla jsem strach, že mi ublíží ještě víc, když mu budu odporovat. To jsem ještě ale netušila, co mě čeká.
     Dal mi do pusy hadr a oblepil mi pusu páskou okolo celé hlavy. Pak mi za zády svázal ruce a hodil mě čelem na postel, zadek jsem musela mít ve vzduchu. Někam odběhl, vrátil se a vsunul do mě petardu. V minulosti už mi takto vyhrožoval, ale nikdy nezapálil. Myslela jsem, že mi hoří nohy jak to bolelo, ale ona to byla ta petarda,"
popsala děsivé okamžiky svého zranění žena a dodala, že po výbuchu ji muž nakázal ať se jde osprchovat.

     Žena naléhala ať ji muž zavolá záchranku, ale on jí místo toho nosil hadry nebo snad polštáře, které si měla dát mezi nohy, aby nekrvácela. Pak vzal odpadkový pytel, který umístil do auta, aby neušpinila sedačky a odvezl ji do nemocnice.

     Žena ještě před vstupem na operační sál, dokázala ukázat na obžalovaného, aby policistům potvrdila, že on byl ten, kdo jí to udělal. Uvedla, že již při příjezdu do nemocnice se začínala dusit a ztrácela vědomí z důvodu silného krvácení. "Vše bylo v mlze, už jsem ani neviděla ostře. Jen díky šikovným lékařům jsem přežila. Chtěla bych jim poděkovat."

     V závěru své výpovědi pak žena zmínila, že hojení trvalo zhruba sedm týdnů, a fyzicky je již díky právě zmíněné lékařské péči v pořádku, avšak trpí nočními můrami, kdy ji obžalovaný pronásleduje.

     Soud bude výpověďmi svědků pokračovat jednáním v červnu.


O hrůzném činu i o průběhu vyšetřování jsme Vás informovali v článku:

Muž ženě v přirození odpálil pyrotechnickou petardu, o její život nyní bojují lékaři

     V noci na neděli 1. října po půlnoci došlo na ubytovně v Kožlanech na Plzeňsku k naprosto hrůznému trestnému činu, který se vymyká jakémukoli lidskému chápání.

     Podle informací přímo z místa zde asi pětatřicetiletý Ukrajinec nejprve zbil svou ženu původem z Moldavska a poté jí do přirození zasunul pyrotechnickou petardu, kterou následně také odpálil.

      Při výbuchu petardy žena pochopitelně utrpěla velmi vážná a život ohrožující vnitřní zranění. 

     "V tuto chvíli můžeme pouze potvrdit, že v malé obci na Plzeňsku došlo k napadení mladé ženy, kdy si její zranění vyžádalo hospitalizaci v nemocnici. V souvislosti s tímto případem policisté zadrželi jednu osobu. Ve věci nyní probíhají úkony trestního řízení a kriminalisté prověřují veškeré okolnosti případu," uvedla nám k tomuto úděsnému případu mluvčí policie.


     Jak jsme již uvedli, žena při explozi utrpěla velmi vážná poranění vnitřních orgánů a samozřejmě začala velmi silně krvácet, takže ji Oleksandr S. naložil do auta a odvezl do Fakultní nemocnice Plzeň Lochotín, kde jí vysadil před areálem a šel strážným sdělit, že je žena asi zraněná.
     Strážní okamžitě zařídili transport na Urgentní příjem nemocnice a zraněnou si převzali do péče lékaři. Vzhledem k závažnosti zranění byla okamžitě převezena na sál a operována, což jí bezprostředně zachránilo život.

     Oleksandr mezitím lékařům tvrdil, že žena byla zraněna úderem do břicha, lékaři ale jasně viděli, že toto vysvětlení je lživé, a na místo přivolali policisty. Ti Oleksandra S. ještě v nemocnici zadrželi a převezli do policejní cely.

     Zatímco zraněná žena je stále hospitalizována v kritickém stavu a pokud přežije, je již jisté, že si ponese doživotní následky, jejího muže policie již obvinila ze spáchání trestného činu.

     "Vrchní komisař zahájil trestní stíhání muže, kterého obvinil ze spáchání zločinu těžké ublížení na zdraví. Podle zatím zjištěných skutečností, dnes již obviněný muž, způsobil svojí manželce, mimo jiné i v oblasti intimních partií, velmi vážná zranění. Vrchní komisař podal podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby," pokračovala tisková mluvčí policie.

     Ukrajinec Oleksandr S. tak stanul před soudem, který po dvouhodinovém jednání akceptoval návrh státního zástupce a obviněného poslal do vazby. Policisté ho tedy okamžitě eskortovali do Věznice Plzeň. 


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.