Video

Přepadl, okradl a zranil babičku

Kriminalistům se podařilo vypátrat a usvědčit lidskou hyenu z Divadelní ulice

21. května 2020 15:44 , aktualizace 15:44

Loupež Vazba

     Pamatujete, jak Vás v dubnu policisté prosili o pomoc při pátrání po lidské hyeně, která se neštítila na ulici přepadnout babičku, vážně ji zranit a sebrat ji kabelku? Článek po vydání pochopitelně vzbudil obrovskou vlnu nevole. Dnes tedy předpokládáme, že pro Vás máme dobrou zprávu.  


Co se tenkrát stalo?

     Ve čtvrtek 9. dubna kolem půl páté odpoledne byla v centru Plzně v Divadelní ulici přepadena osmašedesátiletá seniorka. Ve chvíli, kdy se žena zastavila u výlohy k ní přiskočil neznámý muž, serval jí z ramene kabelku, srazil ji k zemi a z místa utekl. Bohužel útok byl natolik intenzivní, že paní utrpěla bolestivá zranění, která si vyžádala její hospitalizaci. Seniorka přišla s kabelkou i o doklady, klíče, telefon, peníze a platební kartu. Vzhledem k tomu, že pachatel měl ženiny doklady i klíče od bytu, musela ve čtvrtek policie zajistit i střežení jejího bytu.
     Policisté veřejnost požádali o pomoc při pátrání po pachateli přečinu krádež, který následně překvalifikovali na zvlášť závažný zločin loupež.

Násilníci pachatele rychle dopadli

     Případ samozřejmě převzali policisté, kterým se říká "násilníci", což jsou kriminalisté, kteří se specializují na vyšetřování násilné trestné činnosti a právě s loupežemi mají obrovské zkušenosti.
     Díky skvělé těchto kriminalistů a výbornému operativnímu šetření byl pachatel brzy dopaden. Kriminalisté zahájili trestní stíhání třiatřicetiletého recidivisty ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupež. 
     "Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby, který soudce dnes akceptoval. V současné době se obviněný muž nachází ve vazební věznici a hrozí mu až 10 let za mřížemi," uvedla tisková mluvčí policie.