Foto

Agresor opařil dvě ženy, jedné je teprve osmnáct

"Ty ženy měly vroucí vodu v botech a řvaly bolestí!" popsal svědek

28. července 2021 09:26 , aktualizace 09:55

Fanoušci Městská policie Napadení Pátrání

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     V pondělí jsme informovali, že v neděli večer došlo na stadionu v Plzni ve Štruncových sadech k opaření dvou žen pracujících u stánku s občerstvením, na které vzteklý fotbalový fanoušek Miloš K. převrhl velkou nádobu s vařící vodou. K incidentu došlo na horní tribuně po ukončení prvoligového zápasu Viktorie Plzeň s Mladou Boleslaví.

Svědci události

     K tomuto případu se nám ozvalo větší množství svědků, kteří nám celý incident podrobně popsali. Všemu předcházela hádka fanouška s obsluhou stánku o padesát korun. "Ten chlap poslal dítě pro něco do stánku a ono přišlo k němu zpátky a mělo mít o padesát korun méně. Muž se děsně naštval, vlítl tam a řval, že mu okradli dítě. Oni mu vysvětlovali, že jo to nějaký omyl, ale on vzal tu várnici a zvrhl ji na ně. Byl tam děsný zmatek a ti opaření strašně řvali bolestí," popsala první svědkyně.

     "Můj kamarád přímo v tom stánku v neděli pracoval a osmnáctiletá opařená, o které jste psali, je jeho přítelkyně. Vyprávěl mi, že tam nějaký pán, že jeho synovi nevrátili padesát korun za kelímek a on mu vysvětloval, že to byl asi nějaký omyl, že toho chlapce vůbec neobsluhovali. Chlap prý začal křičet, kamarád mu odpověděl, že to musí řešit někde jinde a on na obsluhu schválně zvrhl varnu, ve které je pár desítek litrů vroucí vody, tu tam mají na čaj a kávu. Ta voda se vylila dovnitř do stánku, ženským zasáhla nohy a nejhorší bylo, že jim natekla i do bot. Celkem vroucí voda zasáhla čtyři lidi a dva z nich tak, že je musela sanitka odvézt do nemocnice.
     Ten chlap začal zdrhat, tak kamarád přeskočil pult, běžel za ním a mezitím volal policii. Pán pořád odcházel, táhl toho malého chlapce za ruku a odmítal zastavit. Teprve až u křižovatky před Rychtářkou kamarád zahlédl městkou policii a požádal je o pomoc,"
uvedl nám další svědek s tím, že přítelkyně jeho kamaráda má bohužel opařeniny druhého stupně a bude se léčit několik týdnů. 

Záchranáři, policie a městská policie

     Mluvčí záchranné služby nám potvrdila, že obě opařené ženy ve věku 18 a 46 let si do péče převzali záchranáři a transportovali je do nemocnice.

     "My můžeme potvrdit, že nás u křižovatky skutečně mladý muž požádal o pomoc s tím, že potřebuje pomoct, protože pronásleduje muže s malým chlapcem, který opařil jeho kolegy ve stánku. My jsme tohoto muže zadrželi a předali kolegům z Policie ČR," potvrdila nám mluvčí městské policie. 

     Mluvčí Policie ČR uvedla, stejně jako v pondělí, že podezřelému muži je sedmačtyřiceti let, a že stále probíhají výslechy svědků. Vzhledem k tomu, že se na místě pohybovalo větší množství lidí, policie žádá případné svědky incidentu, aby volali na linku 158. Informace k tomuto incidentu, které pomohou při vyšetřování, je taktéž možné sdělit policistům na kterémkoliv obvodním oddělení.

     Samozřejmě jsme se s žádostí o vyjádření obrátili na FC Viktoria Plzeň, bohužel, ačkoli jsme dotaz vznesli již v pondělí a včera ho několikrát urgovali, tiskový mluvčí nám vyjádření několikrát odložil a nakonec se k případu vyjádřit odmítl.

Várnice, kterou na obsluhu stánku Miloš K. zvrhl.

 


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.