Foto Video

Opil se a zfetoval kvůli knedlíkům, a pak téměř ubodal muže

Důvodů k vraždě může být mnoho, Koníčkovi na Slovanech stačily špatné knedlíky

26. listopadu 2019 14:10 , aktualizace 14:35

Alkohol Drogy Vražda

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     O zcela nepochopitelně brutálním útoku, při kterém muž po hádce téměř ubodal řidiče dodávky jsme jako první informovali 7. prosince loňského roku.
     Miroslav Koníček se společně s přáteli opíral o dodávku před restaurací U Chřestýše na rohu ulic Jablonského, Rubešovy a Mikulášské náměstí v Plzni, a když chtěl její řidič odjet, začal do auta kopat. Když se řidič zcela pochopitelně ohradil, došlo mezi muži ke strkanici, při které Koníček vytáhl nůž a dvakrát ho bodl do hrudníku. Poté se s výhrůžkami pobodáním pokoušel dostat i na spolujezdce, sedícího v dodávce.
     Vážně zraněný řidič z místa utekl do kanceláře ve vedlejším domě, kde mu první pomoc poskytl kolega.
     Koníček se poté vrátil do restaurace zaplatit útratu, nůž předal přítelkyni a z místa odešel.
     Záchranáři i policisté dorazili na místo, záchranáři převzali vážně zraněného muže do péče a po ošetření ho ve velmi vážném stavu transportovali na Urgentní příjem do nemocnice. Jedna z bodných ran, které muž utrpěl, o pouhé dva centimetry minula srdce.
     Policisté samozřejmě ihned zahájili pátrání po útočníkovi a v krátké době se jim ho podařilo vypátrat v Plzni Bukovci. Tam si pro něho před desátou hodinou večer došla zásahová jednotka.
     "Při dechové zkoušce byla 26letému muži naměřena hodnota 1,75 promile alkoholu. Policisté obvinili muže z Rakovnicka ze zvlášť závažného zločinu vraždy ve stadiu pokusu a přečinu nebezpečné vyhrožování," uvedla tehdy tisková mluvčí policie s tím, že na místě kriminalisté provedli ohledání místa činu, provedli dokumentaci a zajistili veškeré stopy, které předali ke znaleckému zkoumání. Zajištěna byla i zbraň a pachatel se podrobil odběru biologického materiálu, zda byl pod vlivem ze zákona zakázaných návykových látek. Test vyšel pozitivní na pervitin.

Mohou za to knedlíky!

    Koníček byl poslán do vazby a v září stanul před Krajským soudem v Plzni, kterým byl odsouzen k jedenácti letům vězení ve věznici s ostrahou. Koníček se ale odvolal s tím, že se pouze bránil.
     U Vrchního soudu v Praze pak Koníček vysvětloval, že byl opilý, protože se doma s přítelkyní a matkou pohádal kvůli tomu, že nevaří domácí knedlíky ale kupované, a proto se prý opil a dal si pervitin. Z činu samotného si prý moc nepamatuje, ale ví, že se cítil ohrožen a jednal v sebeobraně.
     Soudce však na základě předložených důkazů zhodnotil, že to byl právě opilý Koníček, kdo konflikt inicioval a vygradoval, a dnes jeho odvolání zamítl.
     Zářijový rozsudek plzeňského krajského soudu je tak pravomocný.          

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.