Foto

Opilá bezdomovkyně napadla seniora

Útočnici se třemi promile nyní hrozí až osmiletý trest

9. října 2020 21:14 , aktualizace 21:14

Alkohol Bezdomovci Krádež Městská policie Napadení Zadržení pachatele

Partner článku – Alfa Tactical

     Problémy s komunitou bezdomovců v centru Plzně stále neustávají a kromě všeobecného nepořádku nejsou výjimkou ani krádeže a napadání občanů.
     Své o tom ví i pětasedmdesátiletý senior, kterého právě žena z místní komunity bezdomovců ve středu večer bezdůvodně napadla na autobusové zastávce v U Mrakodrapu na Americké třídě.
     "Žena staršímu muži nadávala a následně ho několikrát udeřila pěstí do oblasti hlavy. Senior se statečně bránil, ale při tom mu z kapsy vypadl mobilní telefon," popsala tisková mluvčí policie s tím, že útočnice neváhala, telefon sebrala a z místa utekla.
     Statečnému seniorovi se naštěstí nic nestalo a po zlodějce okamžitě začali pátrat strážníci i policisté. Strážníkům se jí podařilo objevit a zadržet v Goethově ulici, ale když jí přivedli zpět na místo, žena upadla na zem v jakémsi záchvatu. Na místo proto byli přivoláni i záchranáři.
     Před převozem do nemocnice byla žena podrobena dechové zkoušce na alkohol, která vyšla pozitivní s výsledkem téměř tři promile. Trestu ale také neujde, podle mluvčí policie kriminalisté obvinili zahájili trestní stíhání této šestatřicetileté ženy z Rokycan pro spáchání trestných činů krádež, ublížení na zdraví a výtržnictví, za což jí v případě prokázání viny hrozí trest až osm let za mřížemi.

Foto MP

Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.