Foto

Opilá ukrajinská mládež se bavila krádežemi vánoční výzdoby

Případ z dnešní noci si převzala policie a OSPOD

28. listopadu 2022 15:44 , aktualizace 19:22

Alkohol Krádež Městská policie

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Opravdu stupidní zábavu si na půlnoc v noci na dnešek připravil jeden z partičky šesti mladých lidí bavících se na náměstí Republiky. "V rámci rozptýlení strhl několik ozdob z dekorace na stáncích na Vánočních trzích a pokusil se je odcizit. Skupinku mladých lidí zastihli strážníci u morového sloupu ještě s ozdobami a v průběhu dalšího prověřování se ukázalo, že většina z kontrolovaných nedosáhla věku osmnácti let a jeden dokonce ani patnácti let," popsala tisková mluvčí strážníků.
      Vzhledem k předchozímu přiznání k popíjení alkoholu byla u tří mladistvých, tedy dvou dívek a jednoho chlapce, a nezletilého chlapce, který ozdoby ukradl, provedena dechová zkouška, která vykázala hodnoty hladiny alkoholu v dechu od 1,12 promile až po 1,75 promile.
     "Věc související s krádeží ozdob si převzala k dořešení Policie ČR, případ nezletilých podnapilých osob bude řešit OSPOD ÚMO Plzeň 3," doplnila mluvčí strážníků. 

Aktualizace:

     Po zveřejnění článku nás kontaktovalo několik svědků, kteří nám uvedli, že celá skupina byla Ukrajinské národnosti. "Byli tam tři kluci a tři holky, všechno Ukrajinci a kradl ten nejmladší z nich. Strážníci tam řešili ty čtyři nalitý, byli to dva kluci ve věku 14 a 15 let, patnáctiletá holka a jedna sedmnáctiletá. Byl tam i nějaký problém s doklady, volali na místo i cizineckou policii," popsal nám svědek události.

Foto MP

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.