Foto Video

„To já ne, to řídila maminka!“

S víc než dvěma promile převrátila auto a uzavřela Varskou

10. prosince 2019 11:11 , aktualizace 14:54

Alkohol Nehody Záchranáři

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři


     K vážné havárii osobního vozu došlo včera před půl třetí odpoledne na hlavním tahu z Plzně na Karlovy Vary mezi Úněšovem a Číhanou.
     „Řidička narozená v roce 1985 jela s vozem Dacia Logan ve směru na Číhanou a ze zatím přesně nezjištěných příčin přejela do protisměru, kde následně havarovala v silničním příkopu,“ popsala tisková mluvčí policie.
      U havarovaného vozu okamžitě zastavilo několik kolemjedoucích včetně projíždějící převozové sanitky firmy Sanitar, řidiči okamžitě vyrazili ženě na pomoc a přivolali záchranné složky.
      „Paní byla od krve a působila zmateně, ale nic moc jí naštěstí nebylo. Nejvíc jí zajímalo, ať nikoho nevoláme, a když na místo dorazila její matka, začala ta řidička hned vymýšlet, že řeknou, že havarované auto řídila maminka,“ popsal nám situaci těsně po nehodě jeden z pomáhajících.
      Toto podivné ženino chování se vysvětlilo hned po příjezdu policistů, kdy žena nejprve odmítla dechovou zkoušku, ale poté se rozmyslela a podrobila se. „Při dechové zkoušce na alkohol nadýchala řidička přes dvě promile,“ uvedla tisková mluvčí policie. 
      Žena byla poté s lehkým zraněním transportována do Fakultní nemocnice na Lochotíně.
     Policisté se nehodou dále zabývají a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu obecné ohrožení pod vlivem návykové látky.

Foto a video čtenář

 


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.