Foto Video

„Jmenuju se Svině Kokot a zabiju vás!“

Celé video krádeže, útoků na auta, na cyklistu a nakonec i na strážníky

10. prosince 2019 20:50 , aktualizace čtvrtek 12. prosince 15:42

Alkohol Krádež Městská policie Záchranáři Záchytka Zadržení pachatele

Partner článku – Alfa Tactical


     O pořádný rozruch se včera večer na Klatovské třídě postarali dva, respektive tři opilci.
     Na oznámení o agresorovi, který křičí a mlátí do výloh na rohu Klatovské třídy a Dobrovského ulice, vyjížděli strážníci kolem půl desáté večer. Než se však hlídka dostala na místo, zaujetí opilce pokusy o rozbití výloh využil jiný silně podnapilý muž, jak jsme se později dozvěděli s bohatou trestní minulostí, který mu odcizil na chodníku odloženou tašku a snažil se z místa odejít.
     První opilec si ale v krátké chvíli všiml, že mu taška chybí a začal si vztek vylévat na autech projíždějících po Klatovské třídě. Zloděj mezitím doběhl k prodejně Kebabu, kde tašku zřejmě prohlédl, pak ji zhnuseně odhodil doprostřed silnice a začal z místa utíkat.
     První opilec zatím, bez sebe vzteky, pokračoval v lehání si před projíždějícími auty, včetně například převozové sanitky. Do vozidel, která se ho snažila objet, pak mlátil pěstmi a házel po nich věci.  
     Strážníci, kteří na místo dorazili jako první muže zajistili, odvedli z vozovky a začali s ním jeho jednání řešit. Muž byl ale velmi vulgární, agresivní a se strážníky se mu příliš spolupracovat nechtělo.
     V průběhu řešení prvního opilce se ale překvapivě na místě objevil i uprchlý zloděj tašky, který se i s kamarádem před Kebab vrátil s tím, že tam někde vytrousil telefon. Když ho strážníci vzhledem k obvinění z krádeže prvním opilcem vyzvali k předložení dokladů, začal být i tento muž silně agresivní a vše završil snahou jednoho ze strážníků udeřit pěstí do obličeje.
     Strážníci po tomto útoku muže svedli na zem a přiložili mu služební pouta, čemuž se muž aktivně bránil. Mezitím na místo dorazily další hlídky strážníků i Policie ČR.
      Ani přiložená pouta ale na mol opilého zloděje neuklidnila, muž po celou dobu všem okolo značně vulgárně nadával, vyhrožoval a v jednu chvíli se pokusil i vsedě na zemi skopnout z kola kolem projíždějícího cyklistu. 
      Po nějaké době se muž uklidnil, začal předstírat vážné zranění a bezvědomí, takže na místo byla přivolána záchranná služba. Záchranáři zjistili, že muži nic není, zalepili mu rozbité obočí a zadržený byl po tomto ošetření transportován do policejní cely, kde strávil noc.
     Okradený muž, který před tím skákal na auta, pro změnu strávil noc na záchytce.
     „Muž narozený v roce 1979, který pobíhal mezi auty, při dechové zkoušce nadýchal 1,79 promile. Muž narozený v roce 1982, kterého zadrželi strážníci nebyl dechové zkoušky schopen,“ uvedla tisková mluvčí policie s tím, že policie se případem obou mužů zabývá, ale do současné chvíle ani jeden z nich nebyl schopen výslechu.


 


     

Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.