Foto

Opilci na ulicích i za volanty a nalezená andulka

Během víkendu měli strážníci opět napilno, někteří opilci nadýchali přes 3 nebo i 4 promile

pondělí 13. května 13:50 , aktualizace 13:57

Alkohol Cizinci Městská policie Záchytka Zvířata

Partner článku – ZOXO

Nalezená andulka 

     V neděli v dopoledních hodinách zahlédl obyvatel domu v ulici Elišky Krásnohorské malého opeřence. Šetrně ho odchytil a informoval o tomto nálezu městskou policii: “Ti si malou samičku andulky vlnkované převzali a vzhledem k tomu, že nevěděli, komu patří, odvezli ji do Záchranné stanice živočichů v Zábělské ulici. Tam se o malou andulku postarali a majitel se tam může o ní přihlásit,” sdělila nám tisková mluvčí městské policie. 

Podnapilí cizinci za volantem

     V pátek po desáté hodině večer zaujala hlídku městské policie prapodivná jízda řidiče na křižovatce Americké a Klatovské třídy. Nejprve se řidič sotva vyhnul tramvajovému můstku, a poté bezdůvodně během jízdy zpomaloval a zrychloval. Strážníci správně tušili, že by řidič Citroenu Berlingo mohl být opilý, a tak jej zastavili: "Hlídka 36letého cizince vezoucího osádku vyzvala, aby se podrobil dechové zkoušce. Muž nespolupracoval, nakonec se dechovou zkoušku ale podařilo provést. Naměřená hodnota byla přes 1,8 promile. Věcí se dále zabývají státní policisté,” řekla tisková mluvčí strážníků.
     Ti také šetří i případ dalšího opilého cizince, kterého zastavili v neděli večer v Radčické ulici. Pozornost strážníků na sebe strhl díky nezpůsobilému stavu vozidla. "Chyběla přední registrační značka, svítilo pouze jedno přední světlo a auto mělo podhuštěné pneumatiky. Při kontrole bylo zjištěno, že 41letý muž má na Slovensku zadržen řidičský průkaz. Při provedení dechové zkoušky Slovák nadýchal 1,01 promile,” zakončila to tisková mluvčí městské policie. 

A jako vždy - opilci na ulicích 

     K prvnímu případu vyjížděli strážníci v sobotu odpoledne do Husovy ulice, kde při pochůzce našli ležet zraněného opilého muže. Dechová zkouška u něj ukázala 3,1 promile. Díky své silné opilosti muž neměl ponětí, kde je a ani kde v Plzni bydlí. Kvůli svému zranění byl muž transportován k ošetření na chirurgickou ambulanci plzeňské nemocnice.
     Ze soboty na neděli si udělal výlet na záchytku 47letý Plzeňan. Pod tíhou vypitého alkoholu usnul před vchodem z jednoho domů v centru města, a tak pro něj zamířila hlídka městské policie. Po probuzení nebyl muž schopen kontrolovat své chování, přičemž se u něj nepodařilo ani provést dechovou zkoušku.
     Asi o hodinu později obdrželi strážníci oznámení o muži ležícím na konečné stanici tramvaje “Světovar”. Po příjezdu bylo jasné, proč zde muž leží, byl totiž tak silně opilý, že se nedokázal ani sám postavit na nohy a jen stěží mu bylo rozumět. Proto ho hlídka odvezla na záchytku vystřízlivět. Tam byl podroben dechové zkoušce, jejíž výsledek byl alarmujících 4,25 promile. 
     Strážníci se nezastavili ani během neděle. Již v dopoledních hodinách vyjížděli k opilému muži na invalidním vozíku, ze kterého neustále přepadával. Ten při provedení dechové zkoušky nadýchal 3,25 promile. U muže bylo nejprve záchranáři vyloučeno ohrožení na životě a následně byl převezen do protialkoholní záchytné stanice. 
     “Stejný cíl měla cesta 36letého muže, který si v podnapilém stavu ustlal před vestibulem na Hlavním vlakovém nádraží. Z důvodu opilosti se nedokázal postavit na nohy,“ zakončila tisková mluvčí městské policie vyprávění o víkendovém popíjení obyvatel Plzně. 

Foto: MP

 ZOXO

ZOXO – synonymum férového úvěrování. Poskytujeme půjčky od 100.000 Kč se zástavou nemovitosti. Stačí vyplnit nezávaznou online žádost na webu.