Opilec hádku s přítelkyní vyřešil založením požáru

Zapálil pokoj na ubytovně a v klidu odešel, policie ho nyní viní z obecného ohrožení

6. listopadu 2018 16:42 , aktualizace 19:37

Alkohol Ubytovny Zadržení pachatele

Partner článku – D.S.D. METAL plus

      Poněkud svérázně vyřešil v sobotu 3. listopadu kolem osmé večer hádku s přítelkyní muž na ubytovně.
      Při hádce muž nejprve partnerce vyhrožoval tím, že pokoj zapálí. Poté si i přes zákaz kouření uvnitř zapálil cigaretu a zapalovačem přitom zapálil záclonu pověšenou u okna s úmyslem založit požár. V důsledku toho se požár rozšířil na závěs, ohořel i plastový rám okna a část zařízení pokoje. Muž nejen, že žádným způsobem nepřispěl k likvidaci požáru, ale naopak odešel mimo budovu.
      K rozšíření požáru do dalších prostor budovy naštěstí nedošlo díky včasnému zásahu správce hotelu, který oheň požár uhasil práškovým hasicím přístrojem.
      "Policisté, kteří na místo přijeli a muže zadrželi, zjistili, že je dotyčný pod vlivem alkoholu. Přístroj při dechové zkoušce naměřil 2,07 promile alkoholu. Škoda, kterou muž způsobil, byla předběžně odhadnuta na 30 000 korun," uvedla tisková mluvčí policie.
      Včerejšího dne zahájil policejní komisař trestní stíhání muže a sdělil mu obvinění ze spáchání zločinu obecného ohrožení ve stádiu pokusu.
      "S ohledem na uvedené skutečnosti policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k vzetí obviněného 28letého muže ze Stříbrska do vazby. Ten dnešního dne soud neakceptoval, obviněného propustil ze zadržení, a tak je trestně stíhaný na svobodě," doplnila mluvčí policie.

      O tom, jak nebezpečný může být požár v podobném ubytovacím zařízení, jste se mohli přesvědčit na tragickém případu z Plzně, o kterém jsme informovali v článku:

Obrovský požár, jsou hlášeni zranění a probíhá evakuace

Obrovský požár, jsou hlášeni zranění a probíhá evakuace

11. 09. 2018, 08:50, aktualizace 12. 09. 2018, 12:19

Požár ubytovny na Borech - byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu

Foto ilustrační 
 
     


D.S.D. METAL plus

Požádní ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.