Foto

Šílenec házel kameny po autech jedoucích po dálnici u Plzně

Policie hledá svědky tohoto nepochopitelného činu i majitele dalších poškozených vozidel

pátek 3. června 12:39 , aktualizace 12:57

Alkohol Dálnice Zadržení pachatele

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Naprosto nepochopitelný a hlavně velice nebezpečný nápad dostal včera starší muž, který se mezi půl pátou a půl šestou pohyboval pod mostem silnice číslo I/20 u sjezdu z dálnice D5 ve směru jízdy od obce Losiná na obec Starý Plzenec. Po kolem projíždějících autech totiž začal házet větší kameny.

     "Muž trefil minimálně čtyři vozidla, která poškodil a další řidiče ohrozil," popsala tisková mluvčí policie s tím, že jen díky pohotovosti řidičů a obrovskému štěstí nedošlo ke zranění osob.

      Řidiči poškozených vozidel situaci samozřejmě oznámili na policii a k mostu okamžitě vyrazila hlídka, které se podařilo pachatele ještě na místě zadržet. "Sedmapadesátiletý muž se na místě podrobil orientační dechové zkoušce na alkohol, která vyšla s pozitivním výsledkem 1,55 promile," uvedla mluvčí policie.

      Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů Výtržnictví, Poškození cizí věci a Ublížení na zdraví spáchaného ve stádiu pokusu.
      V současné době prověřují veškeré okolnosti případu a žádají další poškozené i případné svědky mužova jednání, aby se neprodleně přihlásili na nejbližší obvodní oddělení Policie České republiky nebo zavolali na linku 158.Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.