Foto

Opilec utekl od nehody

Muž nejen, že nadýchal téměř promile, ale neměl ani řidičský průkaz

24. listopadu 2020 12:02 , aktualizace 12:11

Alkohol Nehody

Partner článku – Hop Taxi • 607 277 277

     K dopravní nehodě v ulici Politických vězňů v Holýšově došlo v noci ze soboty na neděli ve tři hodiny ráno. 
     "Šestačtyřicetiletý řidič osobního automobilu Opel Corsa při průjezdu levotočivou zatáčkou nepřizpůsobil rychlost jízdy vozidla, vjel na pravou krajnici a dále vpravo mimo komunikaci, kde narazil do stromu a sloupu telefonního vedení. Následně z místa bez splnění zákonné součinnosti odešel," popsala tisková mluvčí policie.
      Hlídce policistů se podařilo řidiče vypátrat ve čtvrt na pět hodin v Kasárenské ulici. Po řádné výzvě se podrobil dechové zkoušce ke zjištění, zda neřídil vozidlo pod vlivem alkoholu. Odborné měření elektronickým přístrojem ukázalo pozitivní výsledek 0,8 promile alkoholu v krvi. Řidič přiznal požití alkoholu před jízdou, souhlasil s naměřenými hodnotami a nežádal o lékařské vyšetření spojené s odběrem krve. 
      "Šetřením bylo také zjištěno, že není držitelem řidičského oprávnění pro žádnou skupinu a že k jeho vozidlu není uzavřené zákonné pojištění o odpovědnosti za újmu způsobenou provozem vozidla," doplnila mluvčí policie s tím, že havárii dále šetří policisté Dopravního inspektorátu v Domažlicích.

Foto PČR

 


Hop Taxi • 607 277 277

Jsme sdružení taxikářů v Plzeňském kraji a pro zákazníky udržujeme skvělé ceny. Naši řidiči jsou prověření profesionálové a jsou pro Vás k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, a to buď na telefonu nebo naší mobilní aplikaci.