Foto

Opilec skončil na záchytce, zlodějka v rukou policie

Ženu, která okradla ležícího mladíka, zadržel psovod městské policie

Partner článku – Bezpečnostní služba Sany Guard

     Ke značně opilému muži, ležícímu na chodníku v Husově ulici se zraněním na hlavě byla v úterý po poledni vyslána hlídka ze stanice Územně strážní služby.
     Opilý muž se strážníky nekomunikoval, pouze sípal a vedle něj ležela prázdná láhev od vína, peněženka a doklad totožnosti.
     Na místo dorazili i záchranáři, které přivolal náhodný kolemjdoucí, aby opilce ošetřili a zjistili jeho zdravotní stav.Lékař po vyšetření rozhodl osmačtyřicetiletého muže transportovat na protialkoholní záchytnou stanici.
     Tam byl muž hlídkou s vozidlem uzpůsobeným pro převoz podnapilých osob také dopraven, jelikož v silně podnapilém stavu nekontroloval své chování a tím ohrožoval svůj život a zdraví.

     Dnes po třetí hodině ráno přijal operační strážník na lince městské police telefonát ženy, která ho informovala o tom, že před jedním z plzeňských podniků leží muž, kterého měla nějaká žena okrást.
     Oznamovatelka události vyčkala na místě příjezdu psovoda městské policie. Okradený mladý muž byl v tu dobu už na nohou a zjistil, že mu chybí peněženka s doklady a platební kartou.
     Psovod městské policie začal prohledávat okolí a brzy se mu zdařilo najít podezřelou ženu, která odpovídala popisu udanému oznamovatelkou. Při kontrole jí upadla igelitová taška, ze které mimo jiné vypadla i peněženka s doklady poškozeného.
     Celou záležitost si převzali policisté ČR k dalšímu šetření.

Foto: MP z prvního případu

Bezpečnostní služba Sany Guard

Ostraha objektů • Pult centralizované ochrany • Montáže EZS a EPS • Patrolovací služba • Přeprava finančních hotovostí a cenin • Pořádková služba • Poradenská služba v oblasti zabezpečení osob a majetku • Recepční a úklidové služby.